Домогтися легкості в інтер'єрі та піти від громіздкості в невеликих ванних кімнатах буває непросто. Око весь час «спотикається» о труби або зливний бачок? Позбутися їх просто, якщо інсталяцію для унітазу купити.
Що б це значило
Для початку порозуміємося, що таке інсталяція для унітазу. Це не що інше, як конструкція з металу. До неї кріпиться сантехнічне обладнання, яке згодом благополучно ховається в стіну. Як результат – від вашого погляду приховані всі зайві елементи, будь то труби системи водопостачання та водовідведення, або сам бачок унітазу. Мінімалізм в чистому вигляді – перед вами лише раковина, сам унітаз або біде, і кнопка зливу. Магія, та й годі.
Найчастіше така система використовується для підвісної сантехніки, але при бажанні можна встановити інсталяцію для підлогового унітазу.
Але на повну силу всі свої достоїнства інсталяційна система продемонструє в тандемі з підвісною сантехнікою. Крім того, що всі зайві елементи надійно будуть заховані за стіною, ви отримаєте ще ряд переваг:
- легкість прибирання – у вас буде доступ до всіх елементів унітазу, а найголовніше, зможете безперешкодно помити під ним підлогу;
- естетична привабливість – малюнок на кахлі і сама плитка будуть помітні, а не заховані і обрізані при укладанні;
- безшумна робота – інсталяція для унітазу, установка якої викликала у вас занепокоєння, з мінімальною чутністю дозволяє бачку зливати і набирати воду;
- більше місця – коли все зайве заховано, кімната візуально виглядає просторішою і чистішою.
,
І ще один момент – як би вас не бентежили мінімалізм і невагомість підвісного унітазу, він має відмінну міцність. Така сантехніка витримує до 400 кілограм ваги і підходить для експлуатації всім без винятку.
Яка інсталяція для унітазу краща
Тепер давайте розберемося, які бувають інсталяційні системи. За конструкцією їх два види.
Блокова інсталяція – єдиний блок, усередині якого заховані всі сантехнічні елементи. Така система буває стандартних розмірів і монтується на несучу стіну. Моноблочність тут грає в мінус – замінити якусь зі складових або розширити їх перелік чимось додатковим неможливо. Існують також блокові системи інсталяцій для установки в гіпсокартонні перегородки.
З інсталяцією рамкового типу все набагато простіше. Вона збирається в залежності від ваших уподобань. Монтаж можливий як до стіни, так і до підлоги при її відсутності. Забудьте про стандарти – всі необхідні елементи в інсталяцію будуть збиратися індивідуально для вас. Ніяких капітальних стін – рамкова інсталяційна система підходить для установки будь-якої сантехніки в обраному вами місці. Годиться така інсталяція для приставного унітазу, який ставиться на підлогу, і для навісного, який буде парити в повітрі. При бажанні рамка використовується для навісної раковини, біде або пісуара – в системі блочного типу про це і мріяти не доводиться. А ще рамкова система дозволяє встановити сантехніку на бажану висоту.
У малогабаритні вбиральні найкраще купувати тонку інсталяцію для унітазу. Її особливість в тому, що глибина зливного бачка або відстань від стіни налічує всього вісім-дев'ять см. Для порівняння: стандартна система досягає 112 см у висоту, відстань від стіни – 12-13 см.
Вузька інсталяція для підвісного унітазу хороша, коли вмістити більш об'ємну конструкцію ніде. Зливний бачок тут герметичний, в ньому не накопичується конденсат. А ще вузька інсталяція для унітазу може бути встановлена навіть в шахті, де стояк розміщений збоку.
Зберегти кожен сантиметр площі допоможе і кутова інсталяція для унітазу. Вона призначена для того, щоб змонтувати сантехніку в кутку.
Низька інсталяція для унітазу врятує тих, хто хоче встановити сантехніку під підвіконням або виграти ще трохи місця при відсутності такого або нестандартному плануванні приміщення. Висота такої системи – не більше 82 см.
Що стосується кнопки зливу, то вона може працювати в двох режимах, бути безконтактною або зливати воду за принципом «змив-стоп» – вода ллється до тих пір, поки ви не перестанете тиснути на кнопку.
Поради
- Обираючи інсталяційну систему, компонуйте її тільки якісною сантехнікою від відомих виробників. Пам'ятайте, що повноцінного доступу до елементів після установки у вас не буде. Звісно, ви можете залишити «віконце» – так званий сервісний люк, який дасть доступ до компонентів системи. Але дістатися до них повністю все одно не вдасться.
- Слідкуйте, щоб поверхня рамкової інсталяції була рівною – це можна перевірити рівнем. Інакше може вийти так, що унітаз буде встановлений криво.
- Зливні бачки в стандартних інсталяціях мають обсяг 5-9 літрів. У компактній інсталяції для унітазу вузької – всього 3-5 літрів. Прийміть це до уваги – не кожному буде комфортно з таким малим запасом води.
- Інсталяційні системи універсальні, до кожної з них підходить будь-який унітаз.
