Каталог

Ua

Поради

Як вибрати біде: 5 порад експерта

26 Червня 2018
9562
Як вибрати біде: 5 порад експерта

Оформлення ванної кімнати, а зокрема обладнання санвузла, завжди стосуються багатьох питань вибору ванни, раковини, унітазу. Коли ж мова заходить про біде, питань – мінімум. Досить жити стереотипами. Біде – це важливий предмет гігієни, правильно вибираючи який ви дбаєте про здоров'я сім'ї. Розібратися в різновидах біде, нам допомогли експерти сантехнічного напрямку компанії АГРОМАТ.

 

Особливості та функції біде

Питання, яку сантехніку встановлювати, в першу чергу залежить від площі і кількості сантехнічних приміщень в одному проекті. У великих котеджах або квартирах індивідуального планування, все в руках замовника. В таких проектах зазвичай облаштовують 1-3 гостьових санвузла, які найчастіше біде не передбачають. Найбільш доречне рішення – біде в санвузлі, яким будуть користуватися безпосередньо господарі квартири.

Якщо ж розміри санвузла не дозволяють розмістити два предмета (унітаз і біде), проблеми гігієни можна вирішувати різними комбінованими варіантами. Найбільш компактний – унітаз з функцією біде. Його плюси – ті ж функції при економії місця. З іншого боку, це недешева сантехніка, а розміри унітазу-біде все ж таки перевищують розміри стандартного. В такому випадку, виробники пропонують пристрої, які надають функції біде для звичайного унітазу. Наприклад, гігієнічний душ з гнучким шлангом, який не зменшує розміри унітазу.

Одна з останніх розробок – кришка-біде. Це складний пристрій, оснащений електронікою. Кришки-біде зовні нагадують звичайні сидіння, які кріпляться на унітаз зверху і «легким рухом руки» перетворюють його на біде. Найпростіші кришки не вимагають багато часу на установку: до них потрібно просто підвести воду. Дорожчі моделі вимагають підключення до електромережі, так як мають набір додаткових функцій: плавне піднімання і опускання кришки, підігрів води та сидіння, фен, гідромасаж, очищення та ароматизація повітря.

«У магазинах АГРОМАТ представлені найрізноманітніші моделі біде в різних цінових категоріях. Наприклад, це можуть бути біде популярного бренду IDO (Фінляндія), KOLO (Польща), Gustavsberg (Швеція), Devon & Devon (Італія) або унітази-біде і кришки-біде від INAX (Японія), GEBERIT (Швейцарія)», - розповідає експерт.

 

 

Санфаянс або санфарфор - який матеріал обрати

Найбільш поширеними матеріалами для виробництва біде є санфаянс і санфарфор. При цьому, ціна на останні значно перевищує перші. Це пояснюється більш дорогою технологією виробництва порцелянових біде і, звичайно ж, більш довгим терміном служби. Однак, про це можна не турбуватися. Візуально відрізнити біде з санфарфора від біде з санфаянса практично неможливо, особливо якщо вони покриті якісною глазур'ю. Термін служби фаянсових біде 30-40 років, а порцелянових – близько 50-60. Тому, ваше біде швидше застаріє в дизайні, ніж зіпсується.

 

Поради експерта!

«Сучасні покриття, власні розробки яких є практично у кожного виробника, суттєво полегшують догляд за сантехнічними виробами. Завдяки спеціальним засобам, нанесеним на поверхню кераміки, краплі води утворюють маленькі кульки і скочуються у злив, не залишаючи слідів. Звичайно, мити сантехніку все одно доведеться, але можна буде відмовитися від застосування абразивних засобів для чищення. Наприклад, відомий бренд Villeroy & Boch (Німеччина) в покриття додає кристали іонізованого срібла, які забезпечують додатковий протимікробний ефект»

 

Установка і підключення біде

При безлічі різновидів форм, існують дві основні групи: підвісні та підлогові біде. Перші більш компактні, не ускладнюють прибирання, залишаючи підлогу вільною, і візуально виглядають легше. Підлогові, в свою чергу, виглядають міцнішими та надійнішими. Важлива деталь – встановити підвісне біде набагато складніше, ніж підлогове, тому, навіть якщо підвісне біде коштує дешевше, установка зрівнює їх у ціні. Підключення виробів як перших, так і других груп нескладне. У підлоговому біде роблять стандартне підключення гарячої та холодної води, в підвісному всі монтажні елементи кріпляться на інсталяцію – спеціальну конструкцію, заховану в стіні. Злив виводиться в каналізацію точно так же, як і в унітазі, тільки діаметр зливного отвору трохи менше.

 

Форма і дизайн

Діапазон форм і дизайну цього сантехнічного виробу величезний: починаючи від поширеної овальної чаші, найбільш зручної та практичної, закінчуючи неймовірними дизайнерськими видумками. Прямокутні і геометричні форми біде більш доречні в санвузлах в стилі мінімалізму. Природно, що біде підбирається з усією сантехнічною керамікою санвузла в одному стилі. Дизайнерські знахідки не обходять своєю увагою і кришки-біде. Наприклад, турецькі виробники оснащують свої вироби кольоровою підсвіткою.

Змішувачі для біде йдуть з головкою, що обертається довкола 360 градусів. У стандартних біде змішувачі підбираються окремо, крім тих випадків, унітаза з функцією біде.

 

 

Для чого необхідно встановлювати біде

З цього, можливо, варто було б почати, але, як казав Штірліц, «найкраще запам'ятовується остання фраза». За статистикою, тільки 30% українських клієнтів, які купують сантехніку, купують біде. До слова, в Іспанії – 80%.

Часто можна почути про непристосованість наших санвузлів для цього виду сантехніки: немає місця або складно підвести комунікації. У будь-якому випадку, як ми писали вище, є вихід. Також і ціна не є серйозною причиною, оскільки біде – один з найдешевших предметів сантехніки з усього, що потрібно для ванної кімнати. Все-таки, головна причина – незнання, для чого потрібно біде. Не варто відмовляти собі, коханому, в комфорті, чистоті і, в кінцевому рахунку, здоров'ї. В цьому і полягає сенс того, щоб купити біде.

Трохи історії

Незважаючи на те, що відоме нам сьогодні слово біде французького походження, перші відомості про нього відносяться до античних часів. А саме розкопки давньогрецьких міст дозволили археологам говорити про спеціальні приміщення в приватних будинках поруч з туалетом. Це були кімнати скромних розмірів, оброблені мармуром і мозаїкою, з заглибленням у вигляді невеликої ванночки глибиною від 20 до 25 см. Це і був прообраз першого біде.

Пізніше, в ХVI столітті, біде прийшло до Франції і мало вигляд звуженої посередині фаянсової ванночки, виготовленої з металу. Потім ванночки робили зі срібла та порцеляни з підставками на вишуканих ніжках з рідкісних сортів дерева. Франція стала законодавицею моди в цьому питанні.

Сучасних рис біде набуло в кінці XIX століття, коли з'явилися злив в каналізацію, підведення гарячої і холодної води, а також класична форма чаші.

Коментарі
Всього коментарів: 0
  • Спочатку нові
  • Спочатку старі
написати відгук