Каталог

Ua

Поради

Як обрати плитку для ванної кімнати?

18 Червня 2019
6550
Фото - Як вибрати плитку для ванної кімнати

Проектування, підготовчі роботи, проводка комунікацій, ремонт та оздоблення позаду, а ванна кімната так і не набула свого обличчя?

Проектування, підготовчі роботи, проводка комунікацій, ремонт та оздоблення позаду, а ванна кімната так і не набула свого обличчя? Пора приступати до облицювальних робіт. Як правильно обрати плитку для ванної, щоб вона органічно вписалася в обраний вами стиль і радувала, поки не набридне, читайте в нашому матеріалі.

Якою буває плитка

Вибір плитки для ванної – черговий відповідальний етап ремонту. Від того, наскільки правильно ви його зробите, залежить все: і краса, і практичність, і безпека.

Визначитися, яка плитка краща для ванної, можна лише після того, як будуть вивчені всі її характеристики.

Керамічна плитка, іменована в народі кахлем, відноситься до тих варіантів, які не втрачають популярності тисячу років. Її цінують за екологічність – в складі тільки пісок і глини, ніяких шкідливих домішок. Другий плюс – міцність. Кахель може витримувати чималі навантаження і при цьому зберігати презентабельний зовнішній вигляд. Стійкість до зношування і вологи – одні з головних плюсів, які завжди на стороні покупки керамічної плитки. Переймаючись питанням, як обрати кахель для ванної, не зайвим буде заглянути наперед. У догляді цей матеріал невибагливий, він легко миється, не нагрівається і не деформується під впливом агресивного середовища. Радує і те, що плитка – універсальне рішення. Органічно вписатися в будь-який інтер'єр – її покликання.

Звичайно, без мінусів теж не обійшлося. Неприємні супутники керамічної плитки – холодна підлога, ковзання, слабка шумоізоляція і крихкість. Упустите важке на підлогу – можете виявити, що кахель лопнув або дав скол.

Міцніший в цьому плані керамограніт. Сколи та тріщини – не про цей матеріал. Якщо ви хочете забути про ремонт у ванній на довгі роки, відповідь на питання, яку плитку обрати для ванної, очевидний: саме цю! Керамограніт настільки міцний, що не зношується десятиліттями. Його легко мити і спеціальних засобів для цього не потрібно. З слабких сторін – все та ж слизька і холодна поверхня, а також значна вага.

Плитка з натурального або штучного каменю виглядає багато, але і коштує дорого. Таке облицювання довговічне і незамінне в вишуканих інтер'єрах.

Для декорування стін і підлоги у ванній кімнаті застосовується і скляна плитка. Вона може бути матовою, прозорою, з малюнком або без нього. Виглядає ефектно, але коштує недешево. Та й показники зносостійкості набагато поступаються керамічній плитці.

Популярністю сьогодні насолоджується і мозаїка. Поверхня цієї плитки містить дрібні елементи – квадрати, багатокутники, ромби. Як обрати кахель для ванної кімнати, якщо вам сподобалась мозаїка, думати не варто.

Така плитка ідеально підходить для зонування простору. З її допомогою можна зробити у ванній яскраві акценти, виділивши потрібну зону. Або ж викласти будь-який вподобаний візерунок. Ось тільки укладати її нелегко, потрібно багато затірки для швів. Зате мозаїка не вимоглива до основи для укладання – ідеально рівна поверхня їй не потрібна, вона сама приховає незначні дефекти оздоблювальних робіт.

Від фактури до розміру

Говорячи про фактури, можна сміливо говорити, що хвиляста плитка у ванну – головний тренд, який нам диктують дизайнери. Виглядає вона дуже ефектно і здатна створити зорову ілюзію – відвернути увагу від неідеально вирівняних стін і приховати інші недоліки. Навіть якщо ви оберете самий спокійний колір, хвилі на такій плитці допоможуть йому заграти яскравими фарбами.

Роблячи вибір кахлю для ванної, важливо не боятися експериментів і поєднувати кольори і фактури. Наприклад, вищевказана хвиляста плитка відмінно поєднується з матовою або глянсовою. А яскраві кольори – червоний, помаранчевий, соковито-зелений і яскраво-синій хороші з класичними чорним і білим.

Важливо визначитися і з тим, яку за розміром плитку обрати для ванної. У моді облицювальний матеріал чималого розміру. Але укладати велику плитку собі можуть дозволити тільки володарі просторих вбиралень. Маленькі по площі ванні кімнати вона, навпаки, зменшить ще більше. У тісних вбиральнях плитка великого розміру виглядає громіздкою і призведе до того, що у вас буде багато відходів.

Буквально звузить простір, всупереч розхожій думці, і сильно маленька за розміром плитка. Щоб таких прикрих помилок не робити, важливо враховувати досвід інших. Універсальний варіант – плитка середнього розміру.

Ставлячи собі питання, як обрати керамічну плитку для ванної, врахуйте і те, куди ви будете її укладати. Так, плитка для підлоги може бути меншого розміру, ніж для стін. Та й товщина у неї буде більша – тут через прохідність потрібен більш міцний варіант.

Для укладання на підлогу глянсову плитку краще не обирати. Вона буде слизькою і стане відблискувати від світла. Неприємний бонус – на відполірованій поверхні дуже помітні сліди від води і миючих засобів, мити її доведеться часто.

Матову плитку складніше мити, але і в експлуатації вона простіша. Не ковзає, не відблискує, не вказує на плями, але не зможе задовольнити запити тих, хто шукає яскраві кольори – тут тільки приглушені відтінки.

Одним словом, тепер ви знаєте, як підібрати плитку для ванної. Бажаємо вдалих покупок та легкого ремонту!

Відео - Гід по ванн. Як вибрати свою ідеальну ванну?
Коментарі
Всього коментарів: 0
  • Спочатку нові
  • Спочатку старі
написати відгук