Оздоблювальні роботи – один з трьох китів, на яких базується добротний ремонт. Успіх цієї операції залежить від правильно обраних будматеріалів. І хедлайнер тут – керамічна плитка. Чому без неї не обійтися?
Керамічна плитка або керамограніт?
Давайте визначимося відразу, чого ви чекаєте від своєї обробки. В залежності від вимог, в будівельному магазині вам запропонують на вибір керамічну плитку або керамограніт.
У першому випадку мова йде про старий-добрий кахель. Його виробляють з піску, глини і мінералів. Суміш пресують і обпалюють. В результаті виходить плитка з пористою структурою. Через це міцність матеріалу не ідеальна. А тому краще використовувати таку плитку на стіну або в кімнатах з невеликою прохідністю.
Склад керамограніта ідентичний. Ось тільки роблять його інакше – температура випалу і тиск преса значно вище. Як результат – відсутність мікропор, а разом з цим і більш висока міцність. Така плитка здатна успішно проявити себе не тільки всередині приміщення, але і зовні. Завдяки міцності і морозостійкості нею облицьовують фасади будинків і сходинки, упорядковують веранди і тераси, і, звичайно, використовують всередині приміщень. Ще одна відмінність керамограніта – він не вимагає додаткової емалі. Майбутній колір такої плитки закладається в самій суміші, тоді як в кахлі він наноситься лише на поверхню.
Незважаючи на полярні показники міцності і кольоровості, кахель і керамограніт мають загальні риси.
Плюси керамограніта і кахеля:
- екологічність – в складі нетоксичні й гіпоалергенні природні компоненти;
- довговічність – плитка не зношується десятиліттями;
- низька водопроникність – волога плитці не страшна;
- вогнетривкість – такі будматеріали не горять і не плавляться;
- великий вибір кольорів і малюнків;
- невибагливість у догляді – не потребує спеціальних засобів.
Втім, є і недоліки. Якою б не була плитка, вона завжди буде:
- холодною (вирішити проблему можуть теплі підлоги);
- крихкою (кахель легко б'ється, сколюється і боїться падіння важких предметів);
- слизькою (виправити ситуацію можна за допомогою килимів);
- складною в обробці (ріжуть її за допомогою спеціальної машинки).