Укладання плитки на вулиці має свою специфіку. Особливо важливо обрати матеріал, максимально для цього придатний. Один з кращих варіантів, які вам запропонують, – керамограніт. Він встоїть перед усіма примхами погоди і при правильному укладанні прослужить довгі роки.
Керамограніт - універсальний боєць облицювальних робіт
Одне з найбільш поширених питань, яке чують консультанти будівельних магазинів – «Керамогранітна плитка підходить для вулиці?» Відповідаємо: ще як! За своїми характеристиками це один з кращих матеріалів, який застосовується для зовнішнього укладання.
Чим же славиться керамограніт?
- Технологія виробництва цього будматеріалу передбачає високотемпературний випал і сильний тиск преса. В результаті виходить непориста структура, завдяки якій керамогранітна плитка може похвалитися міцністю.
- Одна з головних якостей керамограніту – низьке вологопоглинання. Він не вбирає воду, що дуже цінно для зовнішніх робіт в умовах підвищеної вологості.
- Плитка керамограніт вулична славиться стійкістю до перепадів температур. Кліматичні гойдалки їй не страшні. Високі температури влітку і низькі взимку зовсім не позначаться на структурі плитки. Під впливом сонця вона не тьмяніє, малюнок не вигорає. А в регіонах, що славляться затяжними морозними зимами, краще обрати керамограніт для вулиці морозостійкий. Цей вид плитки випробування замерзанням і розмерзанням пройде на відмінно.
- Зносостійкість – основний критерій керамограніту. Він незамінний у місцях найбільшого скупчення людей, може з успіхом застосовуватися на терасах, площах, в переходах і торгових центрах – підвищене навантаження цей матеріал витримує з гідністю.
- Ще один козир – неслизька поверхня. З одним тільки застереженням – для вулиці гарні всі варіанти, за винятком глянцевих і полірованих. Відмінний вибір – лапатований керамограніт. Його текстура унікальна – завдяки особливому шліфуванню вона одночасно полірована, матова, шорстка, місцями зовсім нетронута. Така неоднорідність покращує експлуатаційні характеристики: не ковзає, не тріскається, не сколюється.
- Плитка керамограніт для вулиці гарна ще й тим, що не вимагає особливого і делікатного догляду. Її достатньо помити водою, а при сильних забрудненнях – з використанням будь-якого неабразивного миючого засобу.
- Дизайнери обожнюють керамограніт. На відміну від натурального каменю, він має безліч варіацій забарвлень, візерунків і фактур. Всілякі імітації під мармур, дерево, бетон, натуральні і неможливі в природі кольори – цей матеріал дозволяє домогтися приголомшливого візуального ефекту.
Як покласти керамограніт на вулиці?
- Перше, що потрібно зробити перед укладанням плитки, – визначитися з типом покриття. Для зовнішніх робіт добре підійдуть керамограніт матовий (неполірований), структурований або напівполірований (лаппатірований). Всі вони мають виражені протиковзаючі властивості, низький коефіцієнт водопоглинання і високий клас зносостійкості. Особливо важливі ці якості, якщо ви обираєте керамограніт для сходинок на вулиці.
- Не забувайте, що в холодну пору року облицювальні роботи не проводяться. Оптимальна температура повітря – від +5 до +40 градусів. При мінусовій температурі і підвищеній вологості клей довше твердне, а вода в його складі замерзає, що призводить до відсутності зчеплення з поверхнею.
- На довговічність покриття безпосередньо впливає і якість використовуваних при укладанні матеріалів. Пам'ятайте, що затирка для швів і клей також повинні мати морозо- і водостійкість, інакше вся ваша робота зійде нанівець при несприятливих погодних умовах.
- Важливий етап – підготовка основи для укладання плитки. Вона повинна бути міцною, рівною і сухою. Ідеальний варіант – добре витримана бетонна основа.
- Перед укладанням зворотний бік керамограніту очищується від пилу та інших сторонніх часток. Чиста суха поверхня – запорука хорошого зчеплення.
- Щоб вода не затримувалася на плитці, стяжку важливо робити під ухилом. Всі шви після затірки бажано обробити водовідштовхувальним складом.
- Від 3 до 7 днів – саме стільки потрібно «витримати» керамограніт після укладання перед початком експлуатації.
- Вартість плитки керамограніт варіюється від технічних характеристик і виробника. Італійські і іспанські бренди вважаються кращими. Тут найякісніші зразки і кращі дизайнерські розробки, але й ціна на них дорожча. На цінник безпосередньо впливають також фактура, додаткові характеристики, декор.
Недорогий керамограніт для підлоги в приміщенні можна підібрати, орієнтуючись лише на підвищений клас зносостійкості і ваші уподобання. Для вулиці дешеві варіанти не годяться – тут важлива сукупність технічних характеристик.
В УКРАЇНІ кращий асортимент керамогранітної плитки від кращих європейських і вітчизняних виробників представлений в мережі магазинів «АГРОМАТ». Керамограніт під мармур, з химерними візерунками і однотонний, всіляких фактур і кольорів – тут можна обрати ідеальний варіант для інтер'єру та екстер'єру. Хочете зробити покупку, яка порадує не тільки якістю, але і ціною? Поспішайте в «АГРОМАТ».
