Каталог

Ua

Поради

Облицювання підвіконня клінкерною плиткою

10 Серпня 2017
12548
Облицювання підвіконня клінкерною плиткою

Підвіконня - дуже важлива деталь в інтер'єрі. Із правильним вибором облицювального матеріалу воно може стати не лише красивим, але і багатофункціональним

Підвіконня - дуже важлива деталь в інтер'єрі. Із правильним вибором облицювального матеріалу воно може стати не лише красивим, але і багатофункціональним. Особливо це стосується кухонного підвіконня, площа якого може використовуватися в якості додаткової робочої поверхні. Один з варіантів облицювання - клінкер. Він має підвищену стійкість до стирання, практичність, легкість в укладанні, а також широкий вибір кольорів і фактур.

Основні переваги клінкерної плитки

  • Вологостійкість, завдяки чому клінкер не боїться вогкості
  • Шумоізоляційні властивості поверхні
  • Великий вибір відтінків
  • Яскравість фарб зберігається навіть після багатьох років експлуатації
  • Легкість в укладанні
  • Мінімальний догляд: клінкер очищається звичайною змоченою губкою без додавання побутової хімії
  • Гарантійний термін експлуатації - більше 30 років

Як виробляють клінкер?

Технологія та сама, що і кілька століть тому. Заготовки для майбутньої продукції роблять перемішуючи глину з водою. Для різноманітності колірної гами застосовуються природні фарбники. Згодом вироби формують, а після цього - ставлять у піч для випалу за високої температури. У підсумку виходить монолітний виріб, що не поступається показниками своєї міцності натуральному каменю.

Особливості укладання плитки для підвіконня

До початку облицювальних робіт необхідно взяти до уваги кілька суттєвих моментів:

  • основою для укладання плитки повинен служити міцний бетонний підвіконник;
  • поверхня для монтажу повинна бути ідеально гладкою і надійно закріпленою;
  • починати обробку підвіконня варто після завершення установки вікна.

Основою для укладання плитки може слугувати також дерев'яний підвіконник, попередньо обшитий гіпсокартоном. У такий спосіб ви збережете дерево від згубного впливу вологи і перепадів температур. Якщо ви не хочете застосовувати гіпсокартон, то дерев'яне підвіконня необхідно обробити акриловою ґрунтовкою, укладати на епоксидний клей і обробити шви затиркою з такою ж основою.

Облицювання пластикового підвіконня плиткою робиться за допомогою спеціального клею, призначеного для надійного зчеплення клінкеру і пластику. Краще не використовувати з цією метою рідкі цвяхи - плитка може ненадійно прикріпитися до пластикової основи. Треба пам'ятати, що таке підвіконня - швидше декоративна прикраса, ніж повноцінна кухонна поверхня. Сильні навантаження можуть зробити непридатним пластик і плитки на ньому.

Початок роботи

Для початку укладання необхідно очистити поверхню від старих облицювальних матеріалів і пилу. Потім необхідно прогрунтувати поверхню. Розкладіть плитку на підвіконні. Залежно від розмірів плитки, її укладають горизонтально або вертикально щодо вікна, з найменшою потребою підрізання.

Після підгону всіх розмірів використовують спеціальні декоративні куточки для завершального оформлення стиків і косяків. Для запобігання скупченню вологи й конденсату коло віконної рами, укладайте плитку під ухилом від скла до краю плитки. Шви потрібно обробити кольоровою затиркою. Суху поверхню протерти вологою губкою. Підвіконня готове до експлуатації.

Коментарі
Всього коментарів: 0
  • Спочатку нові
  • Спочатку старі
написати відгук