Каталог

Ua

Поради

Одноважільний змішувач: все геніальне – просто

06 Червня 2019
6967
Фото - Одноважільні змішувачі для ванної та кухні

Уявити собі сучасний інтер'єр без змішувача неможливо. Саме він стає вишенькою на торті, коли мова йде про повну комплектацію сантехніки. Думаєте, що двовентильні крани – це минуле століття?

Уявити собі сучасний інтер'єр без змішувача неможливо. Саме він стає вишенькою на торті, коли мова йде про повну комплектацію сантехніки. Думаєте, що двовентильні крани – це минуле століття? Сперечатися не станемо. Прекрасна заміна їм – одноважільний змішувач. Якість і ніяких зайвих рухів – його основні переваги.

Які бувають змішувачі?

Змішувачі відрізняються за типом управління.

1. Класика жанру – двовентильний змішувач. Тут все спрощено донезмоги: температуру і натиск води ви коригуєте, регулюючи крани холодної і гарячої води. Здавалося б, експлуатація такої сантехніки з рубрики «простіше простого». Якби не одне «але» – хто з нас не мучився з самого дитинства, втрачаючи час і налаштовуючи потрібну температуру?

2. Дух сучасності – одноважільний змішувач для раковини. Нічого відкручувати не потрібно – від вас вимагається тільки підняти/опустити важіль або повернути його вправо/вліво. Зручно і нескладно – з таким завданням впорається навіть маленька дитина.

3. Змішувач з термостатом – для тих, хто цінує комфорт. Потрібні вам температуру і натиск води ви можете запрограмувати. Час диктує моду на комфорт – з такою сантехнікою ви навіть не дізнаєтеся, що існують перепади води.

4. Сенсорний змішувач – модерн в чистому вигляді. Піднесли руки до крану – вода полилася, прибрали – вимкнулася. До речі, час витрачання води можна зазначити заздалегідь. В такому випадку кран вимкнеться самостійно через кілька секунд.

З чого роблять крани для раковини?

Який би змішувач вам не сподобався, важливо, з чого він виготовлений.

Якість і надійність – це завжди про латунь і бронзу. Ці матеріали міцні і не схильні до корозії.

Нержавіюча сталь – доступний варіант, але з тієї категорії, що вимагає періодичної заміни. Сантехніка з такого металу швидко втрачає «обличчя».

Пластикові змішувачі – ще один економ-варіант. У них чимало плюсів: не нагріваються при тривалому використанні гарячої води, легкі, не іржавіють. Ось тільки довго така сантехніка не прослужить – міцністю вона не славиться.

Силумін – дешевий, легкий, не схильний до корозії. Змішувачі з цього матеріалу не користуються величезним попитом – надійність тут підкачала.

Керамічні змішувачі – славляться естетикою, легкі в догляді, не іржавіють. З мінусів – недешевий варіант, корпус може тріснути при механічному впливі.

Крім цього, важливим є покриття крана. Це можуть бути хром, фарба, сплави з емалі і кераміка. Потрібно знати недоліки: на фарбі буде видно подряпини і накип, кераміка схильна до утворення тріщин і відколів.

Пристрій змішувачів з одним важелем

Одноважільний змішувач за типом пристрою може бути двох видів.

• Кульовий містить всередині корпусу сталеву кулю, в якій передбачені отвори для змішаної, холодної і гарячої води. Ця модель довговічна – її конструкція продумана до дрібниць.

• Всередині картриджного змішувача (його ще називають дисковим) замість кулі розташований картридж. Він складається з двох керамічних пластин. За змішування води відповідає верхня частина диска, а нижня через отвори подає холодну, гарячу або змішану воду.

Як працює одноважільний змішувач?

В принципі дії одноважільного змішувача немає ніяких фокусів. Якщо це кульовий варіант, то механізм заводить шток регулювання. Інтенсивність подачі води залежить від швидкості обертання кулі. Чим частіше отвори стикаються один з одним, тим сильніший натиск.

У дисковому варіанті всім рулять зміни положення джойстика. Тоді один з отворів нижньої пластини взаємодіє зі змішувальною камерою, розташованою у верхній частині джойстика. Як результат – необхідна температура води.

Який змішувач краще – одноважільний або вентильний?

Змішувач для умивальника одноважільний має ряд переваг перед вентильним:

  •  він рідше ламається, а якщо і трапляються неполадки, то ремонт не займе багато сил;
  •  задати потрібну температуру і натиск води можна швидко і просто;
  •  його легко мити;
  •  користуватися таким змішувачем комфортно.

Проте, не зайвим буде знати і недоліки такої моделі. У їх числі: більш висока ціна, чутливість до забруднень, якщо вибрали змішувач з бічною ручкою – користуватися нею не завжди зручно. І ще один нюанс – якщо прокладка в корпусі між поворотною і стаціонарною частинами зламається, доведеться повністю міняти змішувач.

Двовентильні змішувачі, в свою чергу, можуть похвалитися надійним корпусом і доступною ціною. Але користуватися ними незручно: по-перше, важко добитися потрібного напору води, по-друге, обидві руки повинні бути задіяні в налаштуванні інтенсивності подачі і температури.

Якому виробнику довіритися?

Підшукуєте змішувач? Не скидайте з рахунків фірму-виробника! Купувати «кота в мішку» не радимо – краще довіритися брендам, які перевірені роками і мільйонами покупців. Ціна тут буде вища, ніж на вітчизняні моделі, але воно того варте. Витративши трохи більше, ви отримаєте високу якість, гарну гарантію і широкий асортимент.

Виробники змішувачів з одним важелем, які відмінно зарекомендували себе на ринку сантехніки, в більшості своїй зарубіжні. Серед них бренди: DEVIT, PRIMERA, GESSI, CISAL (всі – Італія); Grohe, Axor, Kludi, Hansgrohe (Німеччина); LAUFEN (Швейцарія); Damixa (Данія); FERRO (Польща); ORAS (Фінляндія).

Вітчизняний виробник, який представлений по всій країні і гарантує гарну якість – Cersanit.

Чи потрібен фільтр для захисту змішувача?

Одноважільний змішувач туго відкривається? Причин може бути дві. Перша – з картриджа вимилось мастило. Друга – між пластин потрапило сміття з водопроводу.

Якщо справа в мастилі, спробуйте змастити змішувач силіконовою змазкою. Якщо не допомагає, картридж доведеться замінити. Відзначимо, що змішувач для ванни одноважільний хорошої якості таку поломку продемонструє вам не раніше, ніж через 5-7 років щоденної експлуатації. Запитайте ви - як вибрати якісний змішувач для ванної кімнати?

Якщо ж причина неполадок – сміття між пластинами, картридж доведеться міняти. Запобігти цьому просто – використовуйте фільтр для захисту змішувача.

Обирайте якість

Обрати якісний одноважільний змішувач нескладно. Віддайте перевагу іменитому виробнику, добротному матеріалу (латунь – найнадійніша) і зручній моделі.

Пам'ятайте, що змішувач для кухні одноважільний краще брати з поворотним корпусом і довгим виливом. В іншому випадку вам буде незручно мити посуд.

Для ванної кімнати знадобиться модель з душовою насадкою. Якщо змішувач один для ванни і раковини – обирайте довгий вилив.

І пам'ятайте: зайва економія тут недоречна. Краще раз витратитися і забути про проблеми з сантехнікою на десять років, ніж кожен раз ремонтувати змішувач.

Відео - Який вибрати змішувач для ванної кімнати? | типи змішувачів
Коментарі
Всього коментарів: 0
  • Спочатку нові
  • Спочатку старі
написати відгук