Каталог

Ua

Поради

Особливості укладання широкоформатної плитки

12 Лютого 2018
4985
Особливості укладання широкоформатної плитки

Чи існують особливості укладання такої плитки? Безумовно. Головне - дотримуватися технології.

Сучасні технології дозволяють створювати плитку з найрізноманітнішими формами і розмірами - від мініатюрної мозаїки до широкоформатної плитки 1.2 × 2.4 метри і більше. Чи існують особливості укладання такої плитки? Безумовно. Головне - дотримуватися технології.

Підготовка

Перший етап - грамотно підготовлена основа: рівна і очищена. В іншому випадку, нерівності підлоги позначаться на міцності поверхні. На плитці можуть утворитися тріщини, а порожнечі під плиткою призводять до відшарування. Суміші, які самі вирівнюються та швидко висихають, допоможуть вирівняти основу і приховати дефекти. Подальша грунтовка підлоги створить захисну плівку, очистить від залишків пилу і збільшить зчеплення основи з плиткою.

Клей

Для широкоформатної плитки з керамограніту, кераміки або натурального каменю рекомендують використовувати дисперсійний клей з полімерними добавками і високою еластичністю. Кремоподібна консистенція клею швидко фіксує плитку, а чималий час застигання дозволяє відкоригувати положення. Дуже висока адгезія клею дає можливість використовувати його на різних поверхнях - бетонній, цегляній, заштукатуреній, гіпсокартонній - як всередині приміщень, так і ззовні.

Укладання

Дисперсійний клей вже готовий до застосування, а сухий клейовий склад перемішайте з водою до однорідності без грудочок. З допомогою додаткових ліній визначте середину приміщення, від якої почнеться симетричне укладання широкоформатної плитки. Рівномірно розподіліть клейовий склад на основі підлоги рівним шпателем.

Для плитки на підлогу нанесіть більш товстий шар клею і вирівняйте зубчастою стороною шпателя. Не варто наносити суміш на всю поверхню відразу, максимум на пару плиток. Шар суміші клею наносять і на зворотну сторону плитки для покращення адгезії облицювального матеріалу з основою. Подвійне нанесення клею зменшує навантаження і збільшує міцність поверхні. Надлишки одразу ж прибирають чистою тканиною, застиглий клей видалити буде складніше.

Потім акуратно вдавлюють в розчин плитку, уважно стежачи за швами. Якщо плитка просідає, додайте суміш клею, а виступаючі краї опускайте з допомогою гумового молотка. Ретельні легкі постукування прогумованим молотком забезпечують рівномірне і надійне прилягання плитки.

Після повного висихання клею, шви між плитками треба затерти. Затирку нанесіть невеликим гумовим шпателем, заповнюючи шов. Акуратно приберіть надлишки і, після застигання затирки, протріть сухою тканиною поверхню.

Коментарі
Всього коментарів: 0
  • Спочатку нові
  • Спочатку старі
написати відгук