Каталог

Ua

Поради

Унітази

17 Липня 2018
3639
Унітази

Історія появи, різновиди і вибір унітазу.

Вибір унітазу

Для того, щоб не наштовхнутися на брак від виробника, під час купівлі унітазу, перш за все, потрібно перевірити його на тріщини, які бувають не тільки зовнішні, а й внутрішні. Найпростіший і найпоширеніший метод – це, притримуючи одну з частин унітазу в повітрі, вдарити монеткою (або ж будь-яким іншим металевим предметом) по поверхні - якщо звук буде дзвінким, значить, керамічний виріб без браку.

Унітази, залежно від розташування зливного бачка, бувають двох типів: компакти (ємність для змиву кріпиться до унітазу безпосередньо або з допомогою спеціальної перехідної полички) і розділені (з'єднання здійснюється з допомогою труби). Бачки, в свою чергу, діляться на відкриті і вбудовані в стіну. Багато фірм, які виробляють сантехніку, встановлюють спеціальні кнопки на бачках, одномоментне натиснення яких забезпечує подачу, наприклад, 3 або 6 л, 4 або 8 л води.

За внутрішньою конструкцією чаш, унітази діляться на: унітази з горизонтальним (плоским) змивом і унітази з вертикальним (глибоким) змивом, іншими словами - унітази з наявністю горизонтального «трампліна» і без нього. Якщо він відсутній, то обов'язково є похила поверхня (жолоб), по якій вода стікає в горловину унітазу. Найбільш поширеним вважається переднє розташування горловини, але існують і моделі, де горловина знаходиться в задній частині. Горловина не може бути відкритою безпосередньо в злив, бо в такому випадку гази в каналізаційному стояку будуть надходити через неї в вашу квартиру. У зв'язку з цим кожна конструкція має в наявності водяний запор. Сифон (водяний запор) - це вигин труби, в якому знаходиться невелика кількість води. Існують унітази і з двома жолобами, але все одно вони мають зміщення вперед або назад. Універсальним вважається унітаз із заднім жолобом. Багато хто вважає, що чим стік вертикальніший, тим ближче до стіни він може бути розташований. І це дозволить заощадити простір. Така думка є помилковою, оскільки не завжди вертикальний стік може дозволити присунути унітаз ближче до стіни.

За типами стоку унітази поділяються на ті, які мають косий стік, прямий стік і вертикальний. Перш за все, вибір стоку залежить від розташування вступної горловини каналізаційного стояка. Якщо горловина знаходиться високо від підлоги, то підійде прямий стік. Вертикальний стік використовують тоді, коли горловина знаходиться нижче рівня підлоги. А для стандартної установки підходить і з косим стоком. Крім цього, обов'язково варто звернути увагу на відповідність унітазу до наших систем водопостачання і каналізації. Він повинен витримувати діапазон тисків від 1 до 8 бар. Змив може здійснюватися в горизонтальному напрямку назад або під кутом вертикально вниз. Каналізаційна труба виходить із стіни горизонтально або під невеликим кутом до підлоги. Виріб приєднується до горизонтального відводу каналізаційної труби з допомогою гофрованої труби.

Потрібно звернути особливу увагу на одну з головних функцій цієї делікатної сантехніки - якісне видалення всього вмісту. Воно здійснюється шляхом направлення водяних потоків під час змиву. Наприклад, із «душовим» зливом водяні потоки прямують по периметру чаші, струмені створюють щось схоже на вир, який збиває все з поверхні унітазу; із «каскадним» зливом вода рівномірно омиває чашу по всій його внутрішній поверхні; а під час так званого «засмоктуючого» змиву чаша спочатку наповнюється майже доверху водою, потім все різко провалюється вниз, засмоктуючи з собою вміст. Під час кожного змиву витрачається близько п'яти літрів води, а у разі економного режиму - близько двох літрів води.

Історія унітазу

Для початку внесемо ясність в терміни. Що ж таке унітаз? Це санітарно-технічний пристрій, забезпечений системою автоматичного або напівавтоматичного змиву. Матеріалом виготовлення унітазу є сантехнічна кераміка.

З історії виникнення видно, що вперше аналогічна конструкція була винайдена в Китаї в I столітті до н. е. В Європі такий пристрій з'явився значно пізніше - у вікторіанську епоху в Англії.

Саме слово «унітаз» сягає корінням в назву компанії «Unitas», яке налагодило промисловий випуск унітазів на початку XX століття.

Примітний факт випуску в 1974 році видавництвом «Макгроу Хілл» факсимільного видання 2-х книг із записами і начерками Леонардо да Вінчі. На одній зі сторінок було зображено пристрій, що віддалено нагадує унітаз.

Історія виникнення і створення унітазу

За однією з численних версій, перший унітаз з'явився на острові Крит задовго до нашої ери.

У Стародавньому Римі якість і краса нічної вази вважалися одним з важливих показників добробуту людини.

У Середньовіччі ніяких покращень за якістю унітазу не придумали. Селяни, як і раніше вгамовували природні потреби в вуличних туалетах, а в обнесених стінами містах і фортецях з'явилися туалети (подібні до сучасних виробів), вбудовані в стіни.

На початку XIV століття в Лондоні, в Букінгемському палаці, була влаштована «приватна кімната», що розташовувалася близько до банкетного залу. У цій кімнаті стояв унітаз, вміст якого по покатним жолобом скочувався в розташований під стіною замку рів з водою. Його можна було помити і провітрити. Найважливішим винаходом в будівництві туалетів стала вигадана британцем Камінгс схема відвідної труби у вигляді літери "V". В результаті цього невелика кількість води не випускала запах фекалій.

Сучасні сантехнічні вироби, розроблені з урахуванням всіх вимог сучасного суспільства. Перш за все, фірми з гучним ім’ям, з якими ми працюємо, виготовляють такі, які мають захист від протікання води, дуже зручні в експлуатації і, у разі правильного використання, прослужать вам довгі-довгі роки.

Коментарі
Всього коментарів: 0
  • Спочатку нові
  • Спочатку старі
написати відгук