Каталог

Ua

Поради

Плитка для басейну: особливості вибору

15 Квітня 2018
6866
Плитка для басейну: особливості вибору

Сьогодні басейни можна знайти не тільки в фітнес-центрах, спортивних комплексах або готелях.

Сьогодні басейни можна знайти не тільки в фітнес-центрах, спортивних комплексах або готелях. Приватні велнес-зони з басейнами – це вже не просто розкіш, а вигідно і зручно. Відкритий або внутрішній, великий чи маленький - в будь-якому випадку, потрібно врахувати сотню важливих елементів, від яких безпосередньо залежить тривалість служби і надійність експлуатації басейну. Один з ключових моментів - якісний матеріал для облицювання.

Який оздоблювальний матеріал вибрати?

Вимог до кераміки, яка використовується для облицювання басейнів, набагато більше, ніж до звичайної плитці. Адже на її поверхню буде впливати великий тиск води, засоби для чищення та шкідливі мікроорганізми. Один з найвдаліших матеріалів для обробки басейну - клінкерна плитка. Завдяки особливому складу, в який, крім глини, входять оксиди, шамот, флюс, що забезпечують підвищену стійкість до ударів, утворення тріщин, багатотонним навантажень і будь-яких погодних умов, клінкер відмінно зарекомендував себе у водному середовищі.

Широкий вибір плитки для басейну представлений у таких виробників, як Lasselsberger Rako (колекція Color Two), Imola, Revigres, клінкер Exagres.

Вимоги до характеристик плитки

  • Водопоглинання. Цей параметр має бути близьким до нуля або бути не більшим за 3%. Зайвий пористий матеріал легко набирає вологу, стає крихким і тоді з часом може зруйнується не тільки кераміка, але і гідроізоляція. Та й вірогідність розвитку шкідливих бактерій в порах дуже висока. А щільна структура збільшує термін експлуатації плитки.
  • Стійкість до хімічних речовин. Вибирайте плитку класу АА (виріб не схильний до впливу хімічних речовин) або А (виріб стійкий до впливу хімічних речовин). Миючі, дезінфікуючі засоби, антисептики, що підтримують чистоту і стерильність басейну, не повинні руйнівно впливати на плитку.

Антиковзання плитки (коефіцієнт тертя) - гарантія вашої безпеки в басейні. Німецький стандарт DIN 51097 передбачає три класи плитки по стійкості босої ноги на похилій поверхні:

  • Клас А: сухі зони (роздягальні) - кут нахилу >12
  • Клас В: душові, простір навколо басейнів - кут нахилу >18
  • Клас С: сходи в басейн, покриття з нахилом, борти басейнів - кут нахилу >24.
  • Стійкість до ультрафіолету і перепаду температур. Для басейнів на відкритому просторі вибирайте плитку, стійку до сонячних променів або перепадів температури.
  • Спеціальні розміри. Не можна використовувати великогабаритну кераміку через великий тиск води. Чим менший розмір плитки, тим довше вона зберігається в екстремальних умовах.

Дизайн

Найчастіше плитку для басейнів випускають у колекціях з повним набором елементів, що мають конкретне призначення:

  • Фонова плитка - з рельєфною антиковзаючою поверхнею, найчастіше блакитних, зелених, білих відтінків..
  • Декор - елементи для прикраси. Це можуть бути різні фризи, плитки з візерунком або малюнком, зазвичай на морську тематику.
  • Фасонні деталі - складні конструктивні елементи: водовідвідний жолоб, сходи, поручні, кути, краї. Підгонка стандартних фонових плиток під такі елементи залишає багато обрізків і збільшує витрати. Без такої плитки дуже складно закінчити обробку басейну.

Майте на увазі, що розрізнити в воді різнорівневі елементи буде легше, якщо вони мають контрастні краї. Тоді ризик отримати травму буде мінімальний.

Підбір клею для укладання плитки для басейну

Щоб облицювання басейну було вдалим, однієї тільки якісної плитки мало. Потрібно грамотно підібрати правильний розчин клею. Сучасні високотехнологічні суміші, надміцні і еластичні розчини клею роблять укладку плитки надійною. Чудовим вибором для облицювання басейну є еластичний клей для плитки.

Коментарі
Всього коментарів: 0
  • Спочатку нові
  • Спочатку старі
написати відгук