Каталог

Ua

Поради

Чому варто купувати плитку для ремонту з запасом

29 Березня 2018
25313
Чому варто купувати плитку для ремонту з запасом

Будь-який ремонт пов'язаний з великими витратами і проблемами.

Будь-який ремонт пов'язаний з великими витратами і проблемами. Мало того, що треба вибрати дизайн інтер'єру, кольорову гаму, купити якісні оздоблювальні матеріали, так ще і визначитися з кількістю: і щоби вистачило, і щоби залишилося якомога менше зайвого.

Безліч онлайн-ресурсів та онлайн-калькуляторів допоможуть накреслити план розкладки і розрахують потрібну кількість плитки з урахуванням площі приміщення, розміру дверних прорізів, з урахуванням наявності вікон у ванній або облицювання плиткою додаткових поверхонь. Складність укладання, наявність візерунків, які потрібно викласти, запас на бій, прирізка, брак, різний тон і калібр - все це збільшує необхідну кількість матеріалу.

На 100% вірно розрахувати матеріали практично неможливо, але до цього треба прагнути. Зазвичай запас становить плюс 5-15% від необхідної кількості. Якщо ремонтом будуть займатися досвідчені майстри, а оздоблювальні матеріали більш-менш однотонні, без складного орнаменту або малюнка, то треба брати мінімальний запас. Якщо планується створення складного орнаменту та діагональна розкладка плитки, то краще взяти матеріал з надлишком.

Матеріали на замовлення

Не варто економити на матеріалах на замовлення. Плитку і керамограніт відомих світових брендів не завжди можна знайти на складі, їх привозять спеціально під замовлення і доставка може зайняти тривалий час. У разі нестачі матеріалів доведеться зупинити роботу і чекати поставки. Враховуйте, що часто доставлена ​​плитка по тону і калібру може не збігатися з придбаною раніше. Через нюанси керамічного виробництва, натуральних компонентів, які входять до складу, плитка однієї і тієї ж колекції може мати різні відтінки і відрізнятися калібром (різниця в розмірі до 1 см). Колекція плитки може бути зовсім знятою з виробництва та знайти цей матеріал стане неможливим. Тому беріть про запас, щоб уникнути подальших ризиків.

Матеріали з обрізкою

Сучасні квартири - це не тільки прямі стіни. Дверні косяки, ніші, полички - все вимагає підрізання оздоблювальних матеріалів. У разі використання однотонної плитки і стандартної розкладки для підрізування достатньо плюс 5-10% запасу. Витрати значно збільшуються у разі діагональної викладки і підгонки малюнку строкатої плитки - краще взяти 15% запасу. Якщо планується викладання складного орнаменту, то краще заздалегідь намалювати передбачувану розкладку і поштучно порахувати кількість декору. Так можна мінімізувати витрати.

Особливу увагу треба приділити вирізанню отворів під розетки, відрізанню вузьких смужок або підрізанню кутів в 45 градусів. Керамограніт під час підрізування часто ламається і любить неправильно розколюватися. Запас на непередбачені втрати повинен бути обов'язковим.

Зберігання запасів, що залишилися

Ремонт закінчений, матеріали залишилися - чи потрібно зберігати їх "на всякий випадок" або здати назад в магазин? Однозначної відповіді немає. Але в житті бувають різні форс-мажори. Затопили сусіди, перегоріла тепла підлога - частину плитки потрібно змінити, а в продажу такої вже немає. Знімали раковину - розбили плитку, знайти точно таку ж велика проблема: не підходить відтінок і фактура. Запас дуже знадобився б.

Зберігати запаси можна на балконі, в гаражі або коморі - багато місця не займає, зате заощадить час і витрати в майбутньому. Чи можна докупити плитку в майбутньому, якщо знадобиться? Взагалі-то, можна, якщо колекція не знята з виробництва, серія не відрізняється дизайном, типом поверхні, розміром і тоном. Для цього заздалегідь потрібно записати і зберегти назву колекції, розмір, колір, артикул, тон і калібр плитки, а також фабрику, яка випускає дану колекцію. Якщо доведеться докуповувати плитку, то записана інформація допоможе вибрати найбільш підходящий варіант.

Коментарі
Всього коментарів: 0
  • Спочатку нові
  • Спочатку старі
написати відгук