Облицювальні роботи – неминучий етап капітального ремонту. Шукаєте ідеальні форми і цінуєте цілісність? Зверніть увагу на ректифікований керамограніт. Цей матеріал доведе: монолітність – наше все.
Що таке ректифікований керамограніт
Кахельна плитка – один з лідерів відбраковування в процесі ремонту. Її форма неідеальна: доводиться шукати однаковий калібр. Часто і густо трапляється так, що сортування і калібрування не допомагають – непридатні кафеліни видає нерівний край.
Щоб позбавити нас від мук вибору керамограніту, винайшли ректифікацію. Це процес додаткової обробки плитки. На спеціальному обладнанні її підрізають до ідеальної форми під прямим кутом. В результаті «винищуються» найменші відмінності в габаритах, що дозволяє укладати ректифікований керамограніт стик в стик.
Фішка будматеріалу – його укладання вимагає мінімальних швів товщиною до півтора міліметри. Додайте до цього великоформатний розмір плитки, і ви зрозумієте, чому вона виглядає в кімнаті справжнім монолітом.
Відзначимо, що ректифікат буває трьох видів: пресований (товщина листа 5-7 мм), інжекційний (9-14 мм, величезний вибір кольорів) і екструдований (товщина всього 3 мм, але міцність вище всяких похвал).
Плюси і мінуси ректифікації
Обрізний керамограніт має масу переваг.
• Самобутній зовнішній вигляд – укладання стик в стик дозволяє зробити облицювання цілісним і візуально розширити межі кімнати. Особливо стильно виглядає ректифікат, що імітує дерево або камінь – від натуральних матеріалів відрізнити одразу складно.
• Мінімальні шви керамогранітної плитки – запорука того, що в стиках буде накопичуватися набагато менше бруду і мікробів.
• Ректифікат демократичний і дозволяє комбінувати плитку різного розміру – наприклад, 60х60 відмінно поєднується зі своєю меншою версією розміром 30х30.
• Надійність – як і звичайний керамограніт, ректифікат славиться міцністю і довгим терміном служби.
• Вогнетривкість, стійкість до вологи – ще одні властивості обрізного керамограніту, які дають йому фору перед іншими матеріалами.
Серед недоліків ректифікату:
- ціна вища, ніж на звичайний керамограніт;
- з таким облицюванням плиточнику доведеться добряче попрацювати;
- щоб домогтися монолітності, потрібно ґрунтовно підготувати кімнату до укладання ректифікату – підлога і стіни повинні бути ідеально рівними; пам'ятайте, що виправити огріхи не вийде з-за мінімального розміру швів;
- лицювальнику потрібно філігранно підібрати кафеліни за кольором і відтінком, інакше монолітність, якої ви хотіли досягти, кане в Лету;
- через нетерпимість до перепадів температур ректифікований керамограніт для зовнішніх робіт не годиться.
Поради
Ректифікат дає приголомшливий ефект при облицюванні підлоги і стін в просторих приміщеннях. Маленькі кімнати він також може візуально розширити.
Якщо ви вирішили укласти ректифікат на веранді, облицьовати їм фасад будівлі та інше, пам'ятайте: перепади температури позбавляють ректифікований керамограніт статичності. «Поїхати» його змушують також усадка будинку (особливо в новобудовах), сейсмічна активність. Зазор для руху плитки дають шви, але тут вони мінімальні.
Укладати ректифікат краще на бетон. Гіпсокартон, дерево і інші нестабільні матеріали не підходять категорично – в таких умовах керамограніт потріскається і довго не протягне.
Напружують навіть малопомітні шви?
Підберіть затірку в тон облицювання і розгледіти їх буде вже не так просто.
Ідеальна температура в кімнаті з обрізним керамогранітом – 25 градусів тепла. Проте, діапазон допустимих температур варіюється від 5 до 30 градусів зі знаком плюс.
Все ще думаєте, чи зважитися на облицювання ректифікатом?
Ми вважаємо, що відповідь очевидна.
