Каталог

Ua

Поради

Практичні поради: що треба знати про керамічну плитку

26 Червня 2018
4685
Практичні поради: що треба знати про керамічну плитку

Історія керамічної плитки бере початок ще з часів античного світу. Уже стародавні єгиптяни облицьовували стіни своїх жилих приміщень каменем і цеглою всередині і зовні. Під час розкопок в дельті Нілу археологи знайшли залишок цілої стіни палацу, прикрашеної зображеннями людей і тварин на глині і покритої бірюзовою блакиттю. Це були перші зразки керамічної плитки. Візуально вони швидше нагадували мозаїку (дрібні елементи з малюнками). Перші зразки схожі на сучасну керамічну плитку відносять до 3 ст. до н.е. Тоді в давньоіранських містах знайшли керамічну плитку розміром 15х15 см і товщиною 10 мм.

У наш час цей красивий, практичний і, що не менш важливо, екологічний матеріал як і раніше актуальний. Купити плитку сьогодні не складає особливих труднощів – всілякі спеціалізовані магазини рясніють пропозицією настільки широко, що при виборі мимоволі починаєш губитися: «Яка краще»? У виборі оптимального варіанту не буде зайвим розібратися з характерними особливостями цього оздоблювального матеріалу.

Сьогодні вибір керамічної плитки просто величезний. Щоб не розгубитися в цьому різноманітті, перед тим як купити плитку потрібно відповісти на питання, де ви її будете застосовувати.

Зазвичай, в першу чергу, при виборі кахлю ми звертаємо увагу на його естетику.

Але як би не сподобався малюнок або фактура плитки, при покупці потрібно врахувати масу інших її характеристик. Дуже важливо знати, наскільки обрана плитка відповідає своєму застосуванню. Наприклад, для облицювання стін на кухні потрібен один кахель, а для підлоги в коридорі – стійкий до стирання і механічних пошкоджень. Загалом, потрібно врахувати масу, як дизайнерських, так і фізичних властивостей. Розглянемо їх.

Плитка для передпокою

Тут, звичайно, головна увага має бути приділена підлоговій плитці. Саме підлога передпокоїв схильна до стирання, найбільш частого забруднення, а, відповідно, і впливу чистячих засобів. Вплив на підлогову плитку у вестибюлях і прихожих тим вищий, чим ближче до них джерело забруднення – вулиця. Тому плитка для підлоги в передпокої повинна мати класифікацію мінімум PEI III (тобто, бути стійкою до механічних пошкоджень і дії абразивних засобів). 

Обираючи плитку у передпокій, не забувайте, що вуличний бруд і пил буде видніше на світлій і однотонної плитці, в порівнянні з темною і зернистою.

Кахель для ванної

Ванна – найважливіше приміщення в будь-якій квартирі. Тут повинна бути ідеальна чистота. Тому саме керамічна плитка для ванної кімнати – ідеальний варіант обробки. Підтримувати атмосферу чистоти допоможе правильно підібрана плитка, яка не повинна боятися кислот і хімічних компонентів (наприклад, плям від косметики), а також мати низьке водопоглинання.

Плитка для кухні

Якщо говорити про кухню, то і тут головний герой – керамічна плитка. Настінна плитка для кухні повинна мати низьку пористість, щоб не вбирати жир.

А ось що стосується підлоги, вона повинна мати високу стійкість до механічних пошкоджень (скільки разів на кухні у вас щось розбивалося?),  III класом стирання, адже кухня – не менш популярне місце в будинку, ніж ванна кімната.

Грес: керамогранітна плитка для підлоги

Керамограніт або грес – вид керамічної плитки з відмінними експлуатаційними характеристиками. Спочатку з'явившись як вид технічної плитки для площ з інтенсивним навантаженням, сьогодні грес перекочував і до інтер'єрних проектів. Естетичній складовій цього оздоблювального матеріалу дизайнери приділяють не менше уваги, ніж керамічній плитці. Колекції керамограніта також вражають широкою гамою кольорів, цікавою фактурою і унікальними принтами.

Маркування керамічної плитки

Маркування керамічної плитки – ще один важливий ключ до розуміння призначення плитки. Перед остаточною покупкою плитки треба ще раз детально вивчити її технічні характеристики, зазначені на упаковці. Наприклад, упаковки з підлоговою плиткою виробники позначають зображенням сходів на чорному фоні. Відповідно, зображення кисті руки наносять на упаковки з настінного плиткою. Морозостійку плитку маркують за допомогою малюнка сніжинки, а ступня на заштрихованому фоні позначає підвищену зносостійкість. Про високий рівень цих показників говорить неодноразове повторення того чи іншого значка. Також на упаковці вказують клас стирання плитки: PEI-I, PEI-II, PEI-III, PEI-IV і PEI-V. Перша група – менш стійка до стирання, п'ята – найстійкіша.

Засоби для укладання плитки

Укладати плитку можна без швів впритул та з видимим швом.

Укладання впритул економічніше і прискорює роботу, однак може статися здуття плитки. Крім того, при кладці впритул важче добитися рівного шва. Кладка з відкритим швом є більш надійною, хоча і більш довгою. Для укладання плитки використовуються спеціальні клейові суміші. Гарною якістю і попитом останнім часом користуються суміші марки ATIS, CERSANIT, в упаковці по 25 кг. Як правило, ширина швів від 2 до 20 мм. Для того, щоб вони не були сірими з пилом, слід купити затирку для плитки потрібного кольору.

Цінова категорія

Умовно цінову категорію можна поділити на три сегменти. Плитку економ сегменту пропонують, наприклад, польські виробники Cersanit, Opoczno, українські виробники Golden Tile і Zeus. Це великий вибір колекцій від 100 грн / м2. В середньому ціновому сегменті від 300 грн / м2 можна розглядати керамічну плитку Ape, Pamesa, Baldocer, Ceramica De Lux. У сегменті еліт колекції пропонують такі фабрики, як Peronda, Imola, Venis та інші.

Коментарі
Всього коментарів: 0
  • Спочатку нові
  • Спочатку старі
написати відгук