Йти в ногу з часом – справжній виклик сьогодення. Мода диктує все нові і нові тренди, ігнорувати які як мінімум недалекоглядно. Щоб не відставати від часу, давайте розберемо основні тенденції інтер'єру ванної кімнати, які вже міцно прописалися в будинках.
Роби за правилами
Головне правило облаштування ванної кімнати є непорушним – це функціональність. Кожен квадратний метр площі потрібно використовувати з розумом, тому інтер'єр слід продумати до дрібниць.
Простір – необхідна складова. Як би вам не хотілося заполонити ванну кімнату модною сантехнікою, меблями і аксесуарами, обирати їх слід, дотримуючись принципу: ви повинні комфортно пересуватися по приміщенню.
Збільшити кімнату візуально допоможуть перевірені прийоми – більше дзеркал, скла, прозорих елементів. І, звичайно, пограйте зі світлом. У тренді – багаторівневе освітлення. Воно не тільки заллє кімнату м'яким світлом, але і візуально її збільшить.
Справа в кольорі
Основний колір ванної кімнати – перше, про що вам доведеться посперечатися з домочадцями. На піку моди як і раніше залишається білий колір – ототожнення чистоти і простору. Пам'ятайте, що білий – це завжди зорове збільшення простору і додаткове світло.
Чорний – теж класика. Він актуальний завжди, виглядає стримано і витончено. Врахуйте тільки, що чорний краде простір, а тому підходить лише для просторих ванних кімнат.
Червоний колір – втілення емоційності і сміливості. У поєднанні з чорним і білим він знову перекочував в модні тренди.
З року в рік актуальним для інтер'єру ванної кімнати залишається і синій колір. Ванна в морському стилі – затія, що полюбилася всім.
Коричневий колір – ще один фаворит-2019. Він виграє завдяки різноманітності відтінків: теракот, венге, кавовий, шоколадний, цегляний – вони можуть поєднуватися з будь-якими будівельними матеріалами.
Сміливці зроблять рідкісний вибір – ванну в жовтих або помаранчевих тонах. Яскравість, достаток світла, оригінальність – цей варіант підійде для творчих натур.
Від обробки «танцюємо»
Вибір оздоблювальних матеріалів для ванної – те ще завдання. Вони повинні відповідати цілому ряду вимог. По-перше, бути стійкими до вологи і перепадів температур, по-друге (якщо мова про підлогове покриття), не ковзати. І, по-третє, не боятися навантаження і механічних пошкоджень.
Всім цим вимогам відповідає керамограніт. Завдяки своїм експлуатаційним характеристикам, широкому асортименту форм і забарвлень, можливості імітувати натуральний камінь цей матеріал на піку слави вже кілька років. Трохи поступається йому керамогранітна плитка, але тільки по міцності і довговічності – в іншому властивості дуже схожі.
Завжди в моді обробка натуральним каменем. Королі ванних кімнат – мармур і граніт – виглядають дорого і коштують ... теж дорого. Але при належному догляді служать десятиліттями.
Не відходить на задній план і тенденція зімітувати дерево, шкіру, камінь за допомогою ПВХ-панелей для стін. А можна просто обштукатурити стіни – правда, поверхня повинна бути ідеально рівною, інакше тільки підкреслите всі недоліки.
Дорого і стильно – це деревина в якості обробки. Тут важливо правильно підібрати породу дерева, інакше підвищеної вологості ваша обробка не витримає. Гарні для цих цілей бук, дуб, модрина, тик та ін.
І, звичайно, складно уявити інтер'єр-2019 без скла. Прозоре і кольорове, з малюнком і фотодруком, глянсове або матове – воно здатне перетворити ванну кімнату.
Що стосується підлоги, то її сьогодні модно покривати не тільки керамогранітом (що, безумовно, ще й практично), але і водостійким ламінатом, обробленою деревиною та навіть лінолеумом.
Яка сантехніка в моді
Сантехніка при створенні інтер'єру ванної завжди в головних ролях. Вона повинна бути практичною і зручною у використанні. З усім іншим – формою, кольором, установкою можна експериментувати.
До речі, перелік мінімальної сантехніки для ванної кімнати в останні роки розширився. До обов'язкових ванни (душової кабіни), унітазу і раковини додалося біде.
В бажанні експериментів пам'ятайте про витриманість всього інтер'єру. Не потрібно впадати в крайності і купувати всю сантехніку нестандартних форм або забарвлень. Так вона буде перебивати одна одну і просто загубиться. Акцент повинен бути один – будь то аристократична ванна або оригінальний умивальник.
Раковини-чаші, раковини зі скла і каменю користуються попитом у тих, хто стежить за модою і любить оригінальність. При цьому не зменшують оборотів і звичні керамічні моделі, які сьогодні можуть похвалитися великою палітрою кольорів.
На піку моди квадратні й круглі ванни, а також ті, що за формою нагадують гамак. Бути весь час в тренді примудряються автентичні ванни на ніжках з оригінальними кранами. Змішувач на борт ванни в такому випадку – краще доповнення. Справжній шик – ванна, що стоїть окремо. Організувати її непросто через підведення комунікацій, але кінцевий результат перевершить всі ваші очікування.
У моді зістаренність речей. Але ще більший тренд – поєднувати з нею модерн. Наприклад, обрати сенсорний змішувач для раковини, яка виконана у вінтажному стилі.
Що стосується меблів, то вони повинні бути ергономічними. Обирайте максимально функціональні тумби і шафки, щоб в них можна було заховати текстиль, засоби гігієни і побутової хімії. Класика – шафка під раковиною, навісні шафи, стелажі і етажерки.
І, звичайно, не обійтися без аксесуарів – кошика для білизни, йоржика, сушилки для рушників і вішалок, дзеркал. Пам'ятайте: правильно підібрані дрібниці зроблять інтер'єр завершеним.