Ванна кімната - це непросте місце в будинку, можна сказати, магічне, адже там ми змиваємо із себе турботи і проблеми після трудового дня, а вранці набираємося сил і енергії. Тут можна розслабитися і відпочити наодинці із собою, ніжачись в ароматній піні або освіжаючись під струменями душу. Для того, щоби ванна кімната стала оазою релаксу, нічого не повинно відволікати, ніякі інженерні комунікації чи обладнання. Чудовий вихід із ситуації - змішувачі прихованого монтажу, всі елементи якого сховані від огляду.
Конструкція
Вбудований змішувач являє собою блок, вмонтований у стіну, а також зовнішню панель із виливом. Жодних додаткових звисаючих шлангів - винятковий мінімалізм. Звичайно, матеріали основних елементів повинні бути якісними, адже вони будуть вбудовані в стіну.
Монтаж змішувачів прихованого монтажу
Щоби правильно розмістити і встановити змішувач, треба зрозуміти, як він влаштований. Прихований монтаж змішувача набагато складніший за звичайний і універсального способу для всіх немає. Усе залежить не тільки від типу виробу, але й від його дизайну. Тому правильним рішенням буде запросити досвідченого фахівця.
Для тих, хто все-таки зважився зайнятися монтажем сам, кілька базових порад нижче.
- Вивчіть інструкцію, що додається до виробу. Вона забезпечить вам той мінімум інформації, який дасть змогу ввійти в курс справи, а в майбутньому навіть усунути невелику несправність, якщо така трапиться.
- Точно визначтеся з місцем встановлення сантехнічного обладнання та зробіть розмітку.
- Підготуйте отвори, зробіть нішу для короба, проштробіть розводки й укладіть у них труби.
- Встановіть короб. Бувають ситуації, коли короб зовсім необов'язковий, більше того, він не завжди входить у комплектацію. Якщо в ньому все ж є необхідність - короб можна купити окремо.
- За допомогою спеціальних затискачів або гвинтів встановіть змішувач (за наявності короба монтуємо змішувач у нього, за відсутності - у підготовлену для нього нішу). У вбудованих у стіну моделей на тильній стороні є потовщення, яке допомагає пристрою надійно фіксуватися. Далі приєднуємо шланги.
- Після цього необхідно перевірити, як система працює. Для цього відкрийте кран подачі води. Ретельно перевірте всі з'єднання, чи не просочується вода. Якщо все сухо - значить, робота зроблена якісно.
- Й останнє - встановіть зовнішні елементи, але тільки після закінчення всіх робіт. Пластикова частина змішувача повинна виступати не більш як на 2 мм від покриття. Після встановлення декоративної панелі, необхідно загерметизувати шви спеціальним силіконом для кращої гідроізоляції.
Варто зазначити, що деякі виробники пропонують універсальні варіанти монтажних блоків, які підходять для будь-якого змішувача цього ж бренду, незалежно від моделі.