Як вибрати плитку правильно: технічні характеристики плитки
Будівельна індустрія пропонує сьогодні десятки й сотні найменувань керамічної плитки. Різних розмірів, форм, фактур та кольорів.
Як вибрати плитку, яка потрібна саме вам?
Як правильно вибрати плитку для ванної?
На що звернути увагу?
Типи поверхні керамічної плитки
Варіанти поверхні керамічної плитки:
- глянцева;
- матова;
- рельєфна;
- полірована;
- напівполірована (лапатована).
Перша виглядає більш претензійно та урочисто. Також вона візуально збільшує площу приміщення, розширює простір. Її частіше використовують для облицювання стін. На противагу глянцю, матова поверхня демонструє кращу зносостійкість, вона менш схильна до механічних пошкоджень, не вимагає складного догляду й чудово поводиться в разі контакту з вологою.
Рельєфну плитку частіше використовують як декоративний елемент. Вона цікава своєю фактурою. Полірована поєднує в собі риси матового і глянцевого матеріалів. Лапатована плитка гарна тим, що при неслизькій поверхні має красиву блискучу текстуру.
Зносостійкість
Один із найважливіших критеріїв підбору плитки. Саме від нього буде залежати, як довго керамограніт буде зберігати свій первинний зовнішній вигляд. Особливо, якщо мова йде про покриття для підлоги в приміщеннях із великою прохідністю.
Класи зносостійкості плитки:
- PEI I і PEI II підходять для житлових приміщень, кімнат;
- PEI III підійде в разі невеликого потоку людей, але якщо на поверхню часто потрапляє пісок, він може її подряпати;
- PEI IV, PEI V — максимальні рівні стійкості.
Морозостійкість плитки
Це важливий показник для зовнішнього оформлення. Для облицювання приміщень, особливо в нашому кліматі, доцільніше використовувати класи PEI IV, PEI V, Вони зможуть прослужити значно довше без втрати первісного вигляду. Така плитка має особливе маркування — зображення сніжинки.
Хімічна стійкість
Якщо в приміщенні часто прибирають, особливо із застосуванням хімічних засобів, то варто вибирати плитку з високим рівнем хімічної стійкості.
Відтінок калібр
Під час купівлі плитки ретельно перевіряйте збіг калібру й відтінку плитки. В одній партії вони ідентичні, а в різних можуть відрізнятися. І навіть, якщо на перший погляд відмінності майже немає, під час укладення десяті частки сантиметра можуть створити проблему.
Ковзання
Важливий показник — коефіцієнт тертя, тобто, ступінь ковзання плитки. Чим він вищий, тим безпечніше поверхня. Категорій за цим показником чотири. Визначити потрібну допоможе наклейка на стенді в магазині.
