Робимо заміри
Щонайперше потрібно визначитися із загальною плануванням і розмірами кухонного гарнітура. Стандартно нижня межа фартуха розраховується з огляду на висоту меблів, яку виготовляють з урахуванням зросту господарів кухні і їхніх особистих уподобань. Донедавна традиційною висотою для кухонної стільниці вважався показник 85 см від підлоги. Саме на такому рівні найчастіше укладають плитку для кухонного фартуха.
Вибираємо техніку
Сучасні кухні з вбудованою технікою внесли деякі корективи у вищевказані розрахунки. Тепер не важливо, на якій висоті розташований фартух, головне, щоби він відповідав усім вимогам господарів. Наприклад, шафки можуть висіти на рівень нижче висоти, на якій розташована витяжка. За такої умови плитка для кухонного фартуха укладається на одному рівні.
Враховуємо матеріал стільниці
У разі, коли стільниця і фартух виконані з одного матеріалу, фартух краще зробити невисоким: максимум 25–30 см у висоту з підвищенням у зоні раковини та варильної панелі. Що це дасть? Економію коштів і більш гармонійний дизайн приміщення.
Визначаємося з видом фартуха
На цьому етапі ви повинні зрозуміти, як будуть розташовані меблі та техніка. Якщо в кухонному гарнітурі не передбачений верхній ряд шафок, плиткою можна облицьовувати всю стіну до стелі. Подібний прийом доречний і на кухнях із купольними витяжками.
Купуємо плитку
Раніше для облицювання кухонного фартуха використовувалася квадратна плитка 10x10, 12x12 або 15x15 см, а зараз для цих цілей застосовують незвичайні формати (кабанчик, стільники, мозаїка та ін.). У такому випадку висота фартуха може бути такою, якою ви хочете: 25, 48, 60, 63,5 см.
Вносимо корективи
Коли на руках є чіткий план майбутньої кухні, плитка й необхідні виміри, саме час скорегувати отриману висоту — в ідеалі вона повинна бути кратною розміру плитки. У разі вдало вибраного способу укладання можна обійтися без обрізання плитки.
