Останнім часом, дуже багато матеріалів присвячених екологічним і дизайнерським рішенням для ванних кімнат, для ефективного використання води і про технологічні інновації. Загальною тенденцією в дизайні сантехнічних приладів є використання інноваційних матеріалів, які дозволяють створювати нові, полегшені і витончені форми сантехніки. Кожен бренд розробляє свій матеріал: у Laufen це SaphirCeramic, DuraCeram у Duravit, TitanCeram у Villeroy & Boch і т.д.
Новий матеріал дає можливість робити тонкі (до 5 мм) бортики ванн і раковин, що полегшує образ моделей, надає їм простоту і легкість. Важливо, що нові форми не позначаються на якості і міцності виробів. Дизайнери із задоволенням використовують нові можливості матеріалу, а гучні імена залучають до новинок для підвищення уваги.
Ще одна помітна тенденція - внесення в світ ванної кімнати нової кольорової палітри за рахунок традиційно білих сантехнічних продуктів. Так, ванна Suite від Antonio Lupi придбала в сезоні 2014 року благородний темно-коричневий, майже чорний колір, з елегантним білим «комірцем».
Автор моделі - знаменитий італійський меблевий дизайнер Роберто Ланцероні. Йому також належить колекція lBagno, де трансформується естетика 50-х років минулого століття.
Дизайнер грає контрастами: комбінує тактильну деревину природних відтінків і поверхні в яскравому глянцевому лаку. Прем'єра колекції відбулася восени 2014 року, на виставці Cersaie 2014 року, а в лютому до серії додалися тумби з яскраво-синіми фасадами. Різноманітність модельного ряду, варіанти розмірів, форм, рішень, оздоблень і забарвлень - ще один сантехнічний тренд, який проявив себе на виставці.
Виробники роблять ставку на індивідуалізацію продукції, пропонуючи споживачам різні дизайнерські рішення і практично не обмежуючи свободу вибору.
Tierra di Cielo - проект італійського бренду Cielo Ceramica пропонує новий вигляд знайомих колекцій. Тепер кераміка радує око благородними відтінками
Не втрачає своєї популярності еко-тренд: привнесення в світ ванної кімнати натуральної деревини давно привертає провідних світових дизайнерів. Послідовно звертається до цієї теми німецький бренд Duravit, новинка - колекція Cape Cod від Філіпа Старка звернула на себе увагу оригінальним рішенням.
Консолі для домашнього дуба контрастують з хромованими ніжками і геометричними обрисами раковин з DuraCeram. До речі, німецький бренд підготував до виставки цілий ряд цікавих новинок, що зробили і інші провідні виробники сантехніки. Villeroy & Boch продемонстрував нові колекції преміум-сегмента і безліч технологічних інновацій. Kaldewei вперше запропонував раковини, виготовлені з сталь-емалі Kaldewei. Нові моделі доповнюють асортимент компанії і дозволяють оформляти простір ванної в єдиному стилі. Axor та Hansgrohe запропонували галерею нових колекцій: поряд з дизайнерськими змішувачами від Старка і Читтерио (Axor), великий інтерес у клієнтів викликає розкішний душ зі скляною панеллю rainmaker Select (Hansgrohe). Швейцарсая компанія Laufen залучила до співпраці провідних світових дизайнерів (Костянтина Грчіч і Тоана Нгуйєн) і продовжила спільний проект з Kartell.
Дизайнер Костянтин Грчіч продовжив свою роботу з Saphir Keramik, особливим керамічним матеріалом бренду Laufen, і на його основі створив новий тип раковин для серії Val з більш простими формами.
Тандеми відомих виробників в різних галузях - яскрава прикмета нашого часу. Так професіонали Grohe і експерти в області звуку Philips об'єднали зусилля і в результаті отримали прекрасну аудіосистему для душевої кабіни Aquatunes.
За допомогою Bluetooth її легко підключити до смартфону або планшету як під управлінням Android, так і ioS.
Дизайнерський бренд Axor продемонстрував найяскравішу за останні роки новинку - змішувач Axor Starck v, прем'єра якого відбулася в квітні 2014 року на Міланському Салоні. Зараз на додаток до версії
«Хром» і «глянсовий білий» Axor Manufaktur випустив ще 15 ексклюзивних поверхонь, наприклад, «сатинований нікель» (матеріал для основи змішувача) і (для матеріалу корпусу змішувача) версію з кришталю, підданого піскоструменевій обробці.
Продовжує розвиватися «розумна» сантехніка, що володіє максимальною кількістю функцій, які забезпечують додатковий комфорт і гігієну. Не забута і економія води. Сучасні розробки (наприклад, технологія DirectFlush від Villeroy & Boch) істотно обмежують витрата води.
Живе чудо втілилося в змішувачі Axor Starck V. «Це революція, мінімум, щось повністю прозоре навколо водяного вихору, навколо цього дива природи», - так описав Філіп Старк основну ідею свого дизайну. Корпус зроблений з прозорого кришталю, щоб можна було бачити, як танцює водяний вихор.
І нарешті, одним з головних на сьогодні напрямків розвитку ванної кімнати & ndash; її інтеграція в житловий простір. Процес об'єднання різних за функцією зон набирає силу. Аналогічна трансформація вже відбулася з кухнею, яка з місця приготування і прийому їжі перетворилася в повноцінне житлове простір, з'єднавши в собі їдальню і вітальню.
Ванна також об'єднується зі спальнею або навіть гостьової зоною, вона трансформується в місце для релаксації, де ми відпочиваємо, відновлюємо сили і можемо перебувати в оточенні близьких людей. Тому актуальним є легкий, прозорий і універсальний дизайн, що не суперечить об'єднанню різних просторів.
