Коли і рахунками, і дверними замками можна керувати за допомогою наручного годинника, споживача здивувати дуже важко. Але компанії American Standard це вдалося: нещодавно вона презентувала лінійку металевих змішувачів, роздрукованих на 3D-принтері. Колекція DXV. І – початок нової ери у виробництві сантехніки для ванної кімнати.
Що таке змішувач в сантехніці? Історія.
Розробка компанії зі 140-річною історією продемонструвала, як новітні технології можуть перевернути уявлення про звичайний предмет. Адже змішувачі існують уже не одне століття – здавалося б, вигадати щось революційне у цій царині вже неможливо. Проте, колекція DXV увірвалася в сучасний світ так само стрімко й ефектно, як і струмінь води, що виходить із новітніх 3D- змішувачів.
А струмінь дійсно зачаровує: вода проходить крізь складну структуру змішувача в його носик, створюючи на виході ефект водоспаду. І якщо ви раніше любили вдивлятися, як потоки води зникають у чавунній безодні зливу ванни чи раковини, то з цими кранами водні процедури стануть чимось ледь не космічним: відірвати погляд від струменя, що виходить із DXV, дуже важко.
3D-друк і змішувачі
Власне змішувачі теж приголомшливої краси. Їхня конструкція дуже складна, на перший погляд може здатися, що там немає трубки, якою могла б рухатися вода. Таке враження складається саме завдяки новітнім принципам проектування, втілити в життя які вдалося за допомогою 3D-друку.
Спеціалісти з American Standard використали технологію обчислюваної гідродинаміки, щоб кран міг генерувати не лише красивий, а й ефективний струмінь води. Виробництво базується на методі 3D-друку, який ще називають лазерним запіканням.
Простими словами це можна описати, як спікання металевого порошку лазером – шар за шаром. Спочатку на робочу поверхню наносять порошок і, згідно з моделлю, лазерне випромінювання запікає його – це перший шар. Далі процедура повторюється. Порошок додається, утворюються нові шари. Вони склеюються між собою завдяки високій температурі і тиску в робочій камері. Готовий виріб шліфується, набуваючи кольору благородного старовинного срібла. Виготовляються такі змішувачі близько доби. Коштують від 12 до 20 тисяч доларів.
