«Взаємопроникнення екстер'єру та інтер'єру» – так самі архітектори української студії VA-Group називають основний принцип цього будинку в Чорногорії. Конструкції, тераси і додаткове світло об'єднують всі загальні приміщення в єдиний простір, а спальні кімнати розташовані тут як «будинок у будинку».
Українська архітектурна студія VA-Group на чолі з директором Олександром Шемшуром вже не раз доводила, що й черкаські фахівці можуть гідно представляти Україну у світовій архітектурі. Нещодавно студія навіть приєдналася до кращих фахівців світу для підготовки Літніх Олімпійських ігор 2016. Загалом у творчому портфоліо VA-Group безліч проектів житлових та громадських будівель, квартир, готельних комплексів, телевізійних студій. Один із цікавих проектів VA-Group – будинок в Чорногорії.
Оскільки ділянка, виділена під цей будинок в Чорногорії, досить велика, будівля фактично проектувалася з прив'язкою лише до природного оточення. При визначенні її конфігурації архітектори мали враховувати все так, щоб багатокутний будинок і гори утворили собою єдину гармонійну форму. До слова, в них це вийшло прекрасно: величезні габарити будинку (37 м x 13,15 м) легко інтегрувалися в незайману природу.
Будинок, загальною «теплою» площею 660.8 м², запроектований двоповерховим з підвальним приміщенням, терасами і басейном. Основний принцип архітектури будинку автори називають «взаємопроникнення екстер'єру та інтер'єру». Конструкції і тераси заходять за скляну перегородку вітража і виходять назад. Додаткове світло об'єднує всі загальні приміщення в єдиний простір, а спальні розташовуються в ньому як «будинки в будинку».
Внутрішній простір будівлі накритий масивною покрівлею та ніби підперезаний протяжною верандою. Головний вхід розташований під консольно-висунутим об’ємом другого поверху. У протилежному боці від входу розташовані басейн і літня кухня. Фасади будинку мають максимальну площу скління на північній і західній стороні і мінімальну на південній стороні, що обумовлено місцезнаходженням сонця. Навіс над в'їздом на парковку (13 м x 10 м) також виконаний у вигляді «ленд-форми», з зеленою покрівлею, яка експлуатується.