Каталог

Ua

Проєкти

Батьки і діти

24 Грудня 2018
2905
Батьки і діти

Київський дизайнер Олена Єлізарова створила будинок для трьох поколінь родини. Інтер'єр будинку, де живуть кілька поколінь, майже завжди компроміс. І досягають його за допомогою дизайну. Конфлікт поколінь зголосилася вирішити київський дизайнер Олена Єлізарова. Завдання непросте, адже клієнтами були молоді бабуся і дідусь, які планували жити з дітьми та онуками.

Для мирного існування на одній території «батьків і дітей» необхідно було враховувати традиційний консерватизм старших і екстравагантність молодих. Але замовниками стали близькі Олені люди, і часом, дизайнерка розуміла їх, краще, ніж вони самі. Будинок, площею 220 кв.м, планувався не тільки для молодих бабусі і дідуся, які живуть в ньому постійно, але й для їхніх дітей і онуків, що тікають на вихідні до батьків від шуму і пилу міського життя на свіже повітря в Чабани.

На першому поверсі розмістили гардероб, зал з ТВ зоною, кухню і туалет. Другий поверх планувався для дітей і онуків, тому там розташувалися ще дві спальні, два санвузли і додаткову ТВ зону з м'яким диваном і панорамним вікном. Найчастіше другий поверх окупують онуки, їм там ніхто не заважає робити те, що хочеться.

При проектуванні будинку для різних за віком людей без еклектики було не обійтися. Тому дизайнер вибрала елементи кількох стилів: лофт, еко-стиль і навіть, щоб додати відчуття вінтажності, використовувала елементи неокласики. Вони простежуються в дизайні дверей, камінного порталу, узголів'я ліжок з оксамитовою оббивкою. В такому проекті важливо, щоб простір виглядав цілісним. У якості об'єднуючих елементів була обрана цегляна кладка, підлогова плитка під дерево, двері і вікна з потертостями. Але з чимось же треба було гратися, і це були колір і світло! Білий – як чисте полотно для художника. На його фоні всі кольори стають яскравішими. І бірюзовий, який був в тренді на момент проектування будинку. Дизайнер відразу ж підхопила його актуальність, і він просто запалив зал і кухню (штори, подушки, фартух на кухні). Для балансу зупинилися на сірому дивані – нейтральному і базовому кольорі.

До речі, дуже важлива тема – обмежений бюджет господарів. Тому Олена вирішила шукати якісні недорогі меблі або зробити їх під замовлення. Крісло біля каміна і таке ж на балконі господарі привезли зі Шрі-Ланки. Ще на етапі будівництва будинку це були перші два предмети, куплені самими господарями. Вони шкіряні, і це ручна робота. «В цілому, вся м'які меблі українського виробника, столи зробили теж наші умільці. Коли бачу людей з руками, думаючих людей, я надихаюся. Україна багата такими ремісниками, і нам всього лише не вистачає крапельку професіоналізму і того ж дизайну, але все можна виправити спільними зусиллями», - розповідає авторка проекту.

Окремо варто згадати про відкриту конструкції шафи в одній зі спалень. Вона була придумана як тимчасовий варіант. Але, підібравши до неї вішалки і аксесуари, майстри вирішили так і залишити, адже замовникам дуже сподобалося таке рішення. З урахуванням того, що спальня гостьова, зі своїм санвузлом, вийшло дуже практично і символічно.

На особливу увагу заслуговують картини, розвішані по всьому будинку. Серія «Життя черевичків» сучасної української художниці-декоратора Наталії Раханської ідеально підійшла під стилістику заміського будинку. Як не дивно, це картини про людей. Свого роду емоційний портрет людини, який художниця вміло показала за допомогою черевичків – «взуттєвих» свідків наших життєвих моментів.

Великою перевагою в інтер'єрі було панорамне вікно, яке повторювало скат даху, і його хотілося якось виділити. Фарбувати стіни, висотою в чотири метри, в білий колір здалося занадто нудним. Виникла ідея візуально об'єднати стелю зі стіною, поклавши на неї паркетну дошку. Не кожен паркетник укладає паркет на стелю або стіни. Але у світі дизайнерів і архітекторів знайшли таких майстрів, які з повною відповідальністю виконали цей дизайнерський хід. І результат вразив всіх – панорамне вікно з ще більшою силою притягує до себе. На балкончику – три світильника, різні за формою, але однакові за змістом. Вони стали знахідкою, коли тільки почали з'являтися в Києві. Просто зачепили, а якщо зачепили, то дали емоцію, а це здорово, коли є такі предмети в інтер'єрі.

У будинку три санвузли, один з яких знаходиться в гостьовій спальні, другий – на другому поверсі для користування дітей і дорослих. Третій, найбільший, розташовується на першому поверсі. В ньому розмістилися і пральна, і сушильна машини. На підлозі в спальнях екологічно чистий ламінат, в санвузлах – керамограніт. Притому все в одному форматі. Ніякого каламбуру.

Будинок вийшов сонячним, світлим, теплим. Хочеться вірити, що ще не одне покоління цієї дружної родини буде щасливо жити в цьому затишному сімейному гнізді.

 

Коментарі
Всього коментарів: 0
  • Спочатку нові
  • Спочатку старі
написати відгук