Відчути дух мегаполісу можна не тільки на вулицях Нью-Йорка і Гонконгу, а й у власній квартирі. Для цього достатньо оформити інтер'єр в стилі урбан. У ньому є все, що потрібно активній та амбітній людині – простір, функціональні меблі, бетонні поверхні, мінімум декору.
Як з'явився урбаністичний стиль?
Становлення стилю урбан в інтер'єрі припадає на початок минулого століття. В цей час зростала кількість міст, що перетворювалися на промислові центри. Не дивно, що зміни відбилися на архітектурі і дизайні. На зміну вигадливим і романтичним деталям в оформленні будинків прийшли динамічні і функціональні рішення.
Особливості стилю урбан
- Сучасні матеріали: скло, метал, пластик
- Спокійна кольорова гама: білий, чорний, сірий, беж
- Чіткість ліній
- Функціональні меблі
- Покриття, що нагадують вуличні: цегла, бетон, цемент
- Предмети у вуличному стилі: диван у вигляді лавки, світильник-вуличний ліхтар та ін.
Матеріали для оздоблення стін і підлоги
Стиль урбан передбачає велику кількість світла і відкрите планування, тому оформлення стін має бути простим. Вітається природність і фактурність: бетон або його імітації у керамограниті, цегляна кладка, відкриті дерев'яні балки і металеві конструкції.
Для оформлення підлоги доречний ламінат або паркет, а ось санвузлу пасуватиме крупноформатна керамічна плитка.
Меблі і освітлення
При виборі меблів керуйтеся трьома принципами урбаністичного стилю: функціональність, простота форм і комфорт. Тут підійдуть вбудовані шафи зі скляною поверхнею, невеликі дивани та крісла-мішки, які внесуть до дизайну будинку нотку сучасності.
Що стосується освітлення, то урбаністичний стиль передбачає використання точкових світильників, а також ламп, що імітують промислове світло. Доречна приховане підсвічування і масивні ліхтарі.
Предмети декору
Прикрасьте приміщення плакатами із зображеннями мегаполіса, полками у вигляді поштових скриньок.
А щодо текстилю, його повинно бути небагато: килимок для вітальні, кілька декоративних подушок, покривало для спальні. У пріоритеті однотонний текстиль, а також вироби приглушених відтінків.
Стиль урбан в інтер'єрі
Вітальня. Чим більше простору у вітальні, тим краще. Основним кольором приміщення може стати чорний, сірий, коричневий. Доречними будуть великий диван, крісла, однотонний текстиль, металеві підлогові лампи і журнальні столики.
Спальня. Урбанізм в спальні – це, в першу чергу, лаконізм і функціональність. Вбудовані шафи з великою кількістю висувних ящиків, дзеркала, велике ліжко – невід'ємні складові інтер'єру в стилі урбан.
Кухня. Центральне місце на кухні повинен займати гарнітур і обідня зона. Що стосується аксесуарів, сміливо використовуйте незвичайні світильники, годинники, вироби з металу і пластика, а також малюнки, що нагадують графіті.
Ванна кімната. Плитка під метал, бетон, цемент в поєднанні з фасадами кольору дерева – ідеальні помічники для урбан стайл у ванній кімнаті. На чорному і сірому тлі добре виглядає біла сантехніка. Дзеркала в плоских металевих рамах, ніші геометричних форм і зелень в якості декору – міські джунглі готові!