Каталог

Ua

Поради

Умивальники

17 Липня 2018
6323
Умивальники

Різновиди і способи установки умивальників.

 

Що ми називаємо умивальником?

Свою назву умивальник отримав завдяки своєму призначенню - це, перш за все, раковина зі спеціальною робочою поверхнею, де зазвичай розміщують такі аксесуари, як мило, мийні засоби, зубні щітки та інші необхідні нам для особистої гігієни дрібниці. Якщо повернутися до історії, то умивальником раніше називали круглий таз з глеком води, з допомогою яких обмивали руки і обличчя. Минуло багато часу, але область застосування раковин не змінилася, чого не можна сказати про саму конструкцію. Тепер ми і перестали думати про те, що вода могла б текти не з крана, а ранкові і вечірні водні процедури могли б перетворитися на якусь незручність.

Сьогодні умивальник займає своє почесне місце практично в кожній ванній кімнаті, виглядає естетично і цілісно, не додає труднощів під час миття рук і обличчя, може бути із різноманітними формами і розмірами, являти собою справжню скарбницю з безліччю поличок і шухлядок, ємностей для мила, спеціальних утримувачів для щіток і рушників.

Різновиди і способи встановлення умивальників

Умивальники з "квітковою" назвою "тюльпан" встановлюються за рахунок п'єдесталу - керамічної ніжки, яка підтримує саму раковину, закриває собою неестетичні на вигляд труби і злив, а також дозволяє умивальнику виглядати завершено і витончено. Досить функціональним варіантом вважається кріплення в спеціальному гнізді тумби або шафки.

Вбудований умивальник можна грамотно доповнити дзеркалом і стільницею, практично обладнавши приміщення. Він займає у ванній кімнаті трохи більше місця, але водночас дарує господарям можливість компактно розмістити необхідні для водних процедур речі, до того ж не нагромаджувати ними пристосовані на стінах відкриті полички, не заставляти борт раковини, а грамотно заховати за дверцятами.

Під час такого способу підключення до каналізації встановлюється в стіні. До стіни монтують консольно розміщений умивальник, роблять це з допомогою чавунних кронштейнів, пригвинчених шурупами. Консолі візуально розширюють простір ванної кімнати, створюється ефект, що раковина висить в повітрі, не з'єднуючись з підлогою.

Умивальники, які ідеально підходять для використання в заміських будинках, оснащені спеціальним водонагрівальним приладом, іменуються "дачними". Підігрів відбувається в бачку, звідки вже тепла вода ллється в раковину, вбудовану в компактну металеву тумбу. Тумба, до речі, може бути складною на рояльних панелях, що багато в чому полегшує встановлення дачного виробу.

Нечасто можна зустріти в квартирах простих громадян елітну сантехніку, хоча така випускається. До неї стосуються умивальники-стільниці та умивальники-тазики. У вигляді кулі або куба з різних матеріалів (від санпорцеляни до дерева) зазвичай виконані умивальники-тазики, їх встановлюють на рівну поверхню столу або шафи. Модель виглядає в інтер'єрі як окремий предмет - таке собі дороге віяння з минулого.

Непомітна на вигляд модель, яка не підіймається над поверхнею, - умивальник-стільниця. Він являє собою поглиблення в стільниці, а проте він не врізаний в неї, а литий. Виготовляють такі вишукані предмети для ванної з граніту, мармуру, онікса, скла і навіть дерева. Умивальник-стільниця має такі переваги, як містка площа для аксесуарів, герметичність і відсутність швів, що значно полегшує процес прибирання.

Рекомендації під час купівлі умивальника

Під час вибору раковини, перш за все, слід звернути увагу на матеріал, з якого вона виготовлена. Це може бути кераміка, камінь, скло, акрил. Фаянс багато в чому поступається за якістю порцеляні, фарфорові умивальники довше зберігають гладкість, не накопичують забруднення, легко миються. Елітні і стильні умивальники з мармуру і онікса виглядають солідно, вони уособлюють собою природну міць і красу. Кольорове скло, використане в виробі, завжди виглядає свіжо і незвично, додає яскравий штрих навіть в найпохмурішому приміщенні. Ось тільки скло вважається більш крихким, ніж кераміка, тому з такими прозорими посудинами для вмивання краще поводитися обережно. Акрил відрізняється легкістю, не дряпається гострими предметами, а у разі пошкодження просто відновлюється спеціальною пастою. Акрил не вбирає хімічні речовини, не тьмяніє і не втрачає свій початковий блиск під впливом часу.

На зміну стандартним за формою раковинам прийшли морські раковини, латаття і лілі. Ексклюзивні моделі заворожують своїми вигинами і нестандартними лініями. І все-таки умивальник повинен бути не просто гарним, але й зручним у застосуванні. Розмір слід підбирати, враховуючи загальну площу ванної кімнати, але водночас краще не зводити величину до мінімуму, оскільки сантехніка з шириною, меншою за півметри, не збереже вашу підлогу сухою - бризки будуть розлітатися на всі боки.

Щоб умивальник гармонійно вписувався в інтер'єр ванної кімнати, підкреслював її стиль і атмосферу, ми рекомендуємо купляти його одночасно з рештою сантехніки, підбираючи за кольором і формою, бажано звертати увагу на складові однієї колекції.

І ще один нюанс. Умивальники можуть йти із заводу з отворами для змішувачів або без них. Надавати перевагу виробу без отворів потрібно в разі, якщо змішувач буде загальним, наприклад з ванною, або монтуватися до стіни. Але не слід плутати "дірочки" для змішувачів з системою контролю за переливом води. Це доповнення підстрахує господарів в разі переповнення, через кілька маленьких отворів в стінці раковини вода стече прямо в сифон, а не на підлогу.

Погляд на умивальник з потрібної висоти

Уявіть собі, що умивальник розташовувався б на рівні ваших очей або біля самих ніг. Незручно! Так, дуже важливо, щоб сантехніка не створювала своїм господарям зайвих фізичних навантажень і дискомфорту. Тому встановлена стандартна висота - 80-85 см від підлоги, вона вимірюється під час монтажу умивальника, саме на такому рівні не надто напружується спина під час вмивання обличчя, руки можна мити, не роблячи додаткових рухів.

До речі, про руки, - вони головне наше знаряддя, їм необхідна свобода руху. Ще в магазині піднесіть руки до умивальника і уявіть, що він вже встановлений у вашій ванній - трохи смішно, але продумано. Простежте, щоб під час уявного ополіскування рук, ви не зачіпали кистями борту ємності, щоб долоням вистачало місця, адже в іншому випадку і бризки води будуть розлітатися в сторони, і власне гігієнічний процес принесе деякі незручності.

Для любителів набирати в раковину воду, і в ній вже проробляти потрібні процедури, розроблені спеціальні клапани, що закривають злив. Клапан відкривається/закривається з допомогою невеликого важеля на борту умивальника - зручно і гігієнічно.

Коментарі
Всього коментарів: 0
  • Спочатку нові
  • Спочатку старі
написати відгук