Каталог

Ua

Поради

Керамічні мийки, їх переваги та недоліки на кухні

14 Травня 2019
16787
Фото - Керамічна мийка на кухні

Продумуючи дизайн кухні, кожна господиня скаже: без гарної і якісної мийки – нікуди. Немов спасіння, вона здатна полегшити побут і зробити інтер'єр завершеним. Все більшу популярність на споживчому ринку набувають керамічні мийки. Наші експерти склали поради переважно і нестачі керамічних мийок на кухні і ми вирішили поділитися з вами.

Продумуючи дизайн кухні, кожна господиня скаже: без гарної і якісної мийки – нікуди. Немов спасіння, вона здатна полегшити побут і зробити інтер'єр завершеним. Все більшу популярність на споживчому ринку набувають керамічні мийки. Розкриваємо карти: ви повинні знати їх переваги та недоліки.

Матеріали для виготовлення керамічних мийок

Не все те кераміка, що керамікою зветься – саме так можна охарактеризувати склад керамічної раковини. Від того, які матеріали використовували при її виготовленні, залежать експлуатаційні характеристики. Говорячи про кераміку, виробники запропонують вам вироби з фаянсу, порцеляни й керамограниту. Кожен з них має свої особливості.

  • Фаянс – найдоступніший. У його складі повно глини, звідси і пористість текстури. Зернистість згодом не кращим чином позначається на якості – такі мийки недовговічні, вони схильні до утворення подряпин і тріщин.
  • Фарфор – більш дорогий матеріал. В його складі, крім глини, є польовий шпат, кварц та інші компоненти. Ідеальні пропорції всіх складових дають таким виробам підвищену міцність. На відміну від фаянсових, їх поверхня гладка, що видно неозброєним оком.
  • Керамограніт – самий міцний і довговічний з усіх представників кераміки. Він успішно підміняє натуральний камінь і в багатьох характеристиках його перевершує. Він нетоксичний, вологостійкий, зносостійкий. Поверхня матеріалу не містить мікропор – вона ідеально рівна.

Як монтувати будемо

Важливим нюансом є установка раковини на кухні.

Врізана керамічна мийка монтується прямо в стільницю. З одного боку, це зручно: ви отримаєте монолітне рішення. Така сантехніка буває всіляких форм – від квадратних до круглих, її легко використовувати, не потребує особливого догляду.

Комфорт і тривалість експлуатації багато в чому залежать від правильності врізки. Всі стики повинні бути добре загерметизовані, щоб в них не накопичувалася волога. Важливо розрахувати все до міліметра, інакше мийка може «гуляти» в стільниці.

З неприємного – всі комунікації будуть в шафі під раковиною, що автоматично позбавить вас можливості розмістити там кухонне приладдя. І ще один нюанс: захочете змінити раковину – доведеться міняти і стільницю.

Накладна керамічна мийка встановлюється зверху тумби, яка зазвичай продається з нею в парі. Монтаж такої сантехніки нескладний. Раковина довго служить і коштує недорого. Але може «шуміти» при включенні води і не любить великих навантажень.

Переваги та недоліки керамічних мийок

Яку б керамічну мийку ви не обрали, важливо знати її сильні і слабкі сторони.

  1. Раковини з кераміки екологічні. Натуральний склад такої сантехніки абсолютно нешкідливий для здоров'я, не вступає в реакцію з миючими засобами і не виділяє шкідливих речовин при контактуванні з гарячою водою.
  2. Практичність – перевага керамічних мийок. Їх принцип: немає корозії, подряпин і сколів!
  3. Простота в догляді – ще один плюс такого вибору. Мийки з кераміки не вбирають жир і бруд, не відгукуються плямами на контакт з водою. Ніяких спеціальних засобів для чищення: мити їх – одне задоволення.
  4. Величезний вибір форм і забарвлень «під все» – відмінна риса кераміки. Ви можете підібрати раковину під стільницю, кухонний гарнітур, інтер'єр або зовсім зробити її яскравим акцентом на кухні.
  5. Зручні в експлуатації – такі раковини безшумні при включенні води, їх поверхня славиться гладкістю, що перетворює готування і миття посуду в задоволення.
  6. Естетичність – козир виробів з кераміки. Виглядають вони відмінно і дорого.

Серед недоліків керамічних мийок можна назвати їх чималу вагу в порівнянні з легкими екземплярами з нержавійки (самостійно встановити неможливо), що не найдешевшу ціну і нелюбов до ударів – якщо упустите щось надто важке, кераміка може лопнути. І ще – мити сипучими миючими засобами її не рекомендується.

Радять експерти

  • Обирайте мийку з кераміки в Києві, Одесі тільки в перевірених магазинах і у виробників з ім'ям. Не соромтеся запитувати сертифікат якості – ви повинні знати, за що платите гроші.
  • Заздалегідь визначтеся, яка форма і забарвлення найбільш точно впишуться в інтер'єр. Купувати раковину на кухню на етапі, коли не зроблено ремонт і немає меблів, не рекомендуємо – цілком ймовірно, що з усім цим вона згодом не буде гармоніювати.
  • Перевірити цілісність і якість кераміки можна, як це роблять в магазинах з продажу посуду. Постукайте по поверхні кульковою ручкою або олівцем – якщо вона «дзвенить», все в порядку. Глухий звук – ознака мікротріщин і порожнеч усередині.
  • Заощадити місце на невеликій кухні допоможе кутова мийка. Але, встановлюючи її, пам'ятайте: двоє людей одночасно до неї не підійдуть.
  • Щоб не зіпсувати враження від керамічної мийки, ретельно підберіть до неї змішувач. Велике значення має висота виливу – середній і довгий гусак дозволять комфортно мити гору посуду, тоді як невеликий може зробити незручним навіть миття рук.
  • Важливий фактор – глибина і місткість раковини.

Ви ж не хочете нервувати всякий раз, коли вам потрібно буде помити велику каструлю?

Відео - Кольорова сантехніка для ванної кімнати та кухні. А у вас до сих пір біла сантехніка?
Коментарі
Всього коментарів: 0
  • Спочатку нові
  • Спочатку старі
написати відгук