Каталог

Ua

Поради

Змішувач і все, що ти маєш про нього знати

23 Квітня 2019
3573
Змішувач і все, що ти маєш про нього знати

Навряд чи знайдеться хоч один будинок або квартира, де немає змішувача. Ця сантехніка покликана полегшувати життя. Ніяких домостраждань – комфортну температуру з крану забезпечать змішувачі. Яких видів вони бувають і чим відрізняються, читайте в нашому матеріалі.

Навряд чи знайдеться хоч один будинок або квартира, де немає змішувача. Ця сантехніка покликана полегшувати життя. Ніяких домостраждань – комфортну температуру з крану забезпечать змішувачі. Яких видів вони бувають і чим відрізняються, читайте в нашому матеріалі.

Як підключати змішувач?

Що таке змішувач, знає кожен. Цей прилад змішує холодну і гарячу воду, видаючи нам на виході потік комфортної температури.

Змішувачі розрізняють за типом підключення і управління. Залежно від способу підключення вони бувають:

  • настінними. Зовнішні настінні кріпляться прямо на труби водопостачання, внутрішні – ховаються в стіну. На очах у такому випадку залишаються тільки гусак і важіль регулювання. Виглядає такий настінний змішувач ефектно, але обирайте тільки якісні моделі – в разі поломки демонтаж і заміна приладу будуть проблематичними;
  • врізними – монтуються прямо в раковину або ванну; як правило, для їх монтажу в сантехніці вже є отвори;
  • підлоговими – стоять особняком на підлозі; підходять для сміливих дизайнерських рішень, вимагають прокладки комунікацій під підлогою.

Види виливів для змішувачів

Комфорт користування змішувачем залежить від виду виливу.

  • Моделі з довгим виливом стартують від 20 сантиметрів в довжину. Вони дуже зручні на кухні, коли під проточною водою потрібно вимити посуд та інше. Гарні довгі гусаки і в тому випадку, якщо у ванній кімнаті у вас один змішувач на раковину і саму ванну.
  • Змішувачі з коротким виливом (до 20 см) часто використовують для невеликих раковин. Важливо підібрати сантехніку оптимальної довжини, інакше мити руки вам буде незручно.
  •  Популярністю користуються варіанти і з гнучким гусаком. Це кухонний змішувач, купити який варто для комфорту: шланг сантехніки можна витягнути в довжину більше, ніж на 50 см. Це дуже зручно при митті посуду і великих предметів.

Керуй змішувачем легко

За типом управління змішувачі теж бувають декількох видів.

1. Двохвентильні – знайомі кожному з дитинства. Це той випадок, коли ми маємо кран і два вентилі – холодної та гарячої води. До потрібної температури налаштовуємо, по черзі відкриваючи або прикриваючи кожен з них. Такий змішувач – це класика. Плюси - надійний корпус, легкість ремонту, доступна ціна.

2. Термостатичні змішувачі покликані дарувати комфорт. Потрібну температуру і навіть потік води ви можете задати самостійно на двох рукоятках. Завдання буде виконано незалежно від напору води в системі. Завдяки вбудованому термостату така сантехніка дозволить вам забути, що таке перепади температури, навіть якщо хтось відкрив кран в іншій кімнаті. Термостатичний змішувач – немов скарб, коли потрібно купати дитину. З додаткових плюсів – економія води і сучасний дизайн. А ось ціна на рівні вище середнього. Нюанс – термостатний змішувач не любить відключень води. Якщо з якихось причин у вашому домі це відбувається часто, від затії його купити краще відмовитися. 

3. Одноважільні змішувачі буквально заполонили наші будинки. Їх можна включити легким дотиком руки. Один важіль дозволяє регулювати температуру і натиск води. Корпус може бути цілісним або поворотним. Безумовно, такий змішувач незамінний на кухні. Відкрити кран можна навіть, якщо руки зайняті або брудні. А поворотний механізм дозволить вимити комфортно посуд, навіть якщо в раковині його накопичилася гора. З мінусів – чутливість до забруднень водопровідної води.

4. Безконтактні змішувачі працюють завдяки вбудованому всередині інфрачервоному датчику. Піднесіть руки до крану – і вода включиться. Сенсорний змішувач може працювати за двома схемами. У першому випадку вода ллється певну кількість часу, в другому – припиняється відразу після того, як ви приберете руки від крану. Такі моделі зручні, не вимагають від вас ніяких зусиль, але коштують дорого.

Про матеріали

Найбільш довговічні матеріали – бронза і латунь. Вони не схильні до корозії, але коштують недешево.

Керамічні змішувачі дорогі і крихкі. Але ці недоліки перекриває оригінальний дизайн.

Пластикові змішувачі дуже доступні, але недовговічні.

Нержавіюча сталь – демократичний варіант для тих, хто не має наміру особливо витрачатися. Надмірно довго такий змішувач не прослужить, оскільки втратить свій зовнішній вигляд. Але виглядає при цьому сучасно, свіжо і органічно впишеться в будь-який інтер'єр.

Коментарі
Всього коментарів: 0
  • Спочатку нові
  • Спочатку старі
написати відгук