Каталог

Ua

Поради

Поради дня: як привести в порядок душову кабіну?

16 Січня 2020
5896
Фото - як привести в порядок душову кабіну?

Навіть якщо ви вклали сотні тисяч гривень в ремонт і оснастили ванну кімнату найкращою сантехнікою, зіпсувати загальне враження з одного лише погляду здатна неохайність.

Навіть якщо ви вклали сотні тисяч гривень в ремонт і оснастили ванну кімнату найкращою сантехнікою, зіпсувати загальне враження з одного лише погляду здатна неохайність. Вапняний наліт і цвіль, сліди від мильних засобів і води – все це вбиває естетику. Не з чуток це знають власники душових кабін, які можуть витратити і півдня, аби повернути своїй сантехніці первозданний вигляд. Як доглядати за душ-кабінками, щоб не доводити «до ручки» їх і себе, радить АГРОМАТ.

Вороги чистоти

Страждаючи від цікавості, скільки коштує душова кабіна, не кожен з нас замислюється над тим, що цей найважливіший для ванної кімнати аксесуар важливо утримувати в чистоті. Проводити генеральне прибирання душової раз в два тижні, а то й рідше – цього явно недостатньо, щоб сантехніка виглядала якнайкраще.

Тим часом, прямокутні душові кабіни забруднюються зі швидкістю звуку. Всьому виною засоби гігієни, що містять мило, і вода. Вони потрапляють на поверхню і залишають сліди. Якщо наслідки не усувати оперативно, вапняний наліт буде нашаровуватися, отже, відмити його буде складніше. Металеві поверхні такому сусідству теж не зрадіють – волога і хімія рано чи пізно призведуть до цвілі і іржі.

Складність прибирання в простих душових кабінах полягає в тому, що зроблені вони з різних матеріалів. Полістирол, метал, акрил і штучний камінь, скло та кераміка вимагають різного підходу і миючих засобів. Але запам'ятайте: з яких би матеріалів не була виготовлена  душ-кабінка, про абразиви забудьте. Різні сипучі – вороги сантехніки. Вони залишають на поверхні подряпини, призводять до відколів, знімають верхній шар і знищують покриття.

Завдання – вимити до блиску

Сама невибаглива в догляді – скляна душова кабіна. Вона ж буде самою естетично привабливою і екологічною. Принцип її прибирання простий: обробляєте поверхню засобом для миття скла, протираєте м'якою тканиною або губкою і витираєте насухо паперовим рушником. У разі, коли наліт встиг в'їстися в поверхню, дайте миючому розчину для впливу 15-20 хвилин. Після процедура та ж – витираєте скляні дверцята і стінки і насолоджуєтеся чистою душовою.

Втомилися боротися з плямами на склі? Використовуйте для миття спеціальний скребок з прогумованою частиною.

Корисний лайфхак: замінити склоочисники можна дідівським способом – розвести етиловий спирт у воді в пропорції 1:2 або в літр води додати 25 крапель нашатирю. Якщо ви хочете, щоб скляна душова кабінка завжди виглядала доглянутою і чистою, краще протирати її щоразу після відвідин душа. Така звичка позбавить вас від необхідності вимивати поверхню півгодини. Контрольне прибирання достатньо буде робити раз на тиждень, щоб натерти все до блиску.

Прямокутні душові кабіни з пластиковими або полістироловими дверцятами і стінками, а також глибоким піддоном відмити буде складніше. Доведеться купити спеціальний засіб для очищення пластику – в його складі не повинно бути абразивних частинок, ацетону та соди.

Емальований піддон легко очистити содою. Зі спеціальних засобів підійдуть порошки, гелі та спреї. Емаль – подарунок долі для тих, хто не любить витрачати час на прибирання. Вона не вбирає бруд і не схильна до утворення нальоту.

Акрилову ванну з душовою кабіною добре мити спеціальним засобом, використовуючи м'яку мочалку або бавовняну тканину. Немає відповідної побутової хімії? Нанесіть на поверхню тонкий шар звичайної білої зубної пасти, а після змийте. Результат порадує вас не менше. Абразиви не використовуйте – вони подряпають акрил, і забруднення будуть вбиратися в нього інтенсивніше.

Піддони душових кабін під замовлення з натурального або штучного каменю миються водою і губкою. Спеціальних засобів не вимагають, але розм'якшити забруднення допоможе пар.

Корисні лайфхаки для душових кабін

Позбутися від іржі на металевих поверхнях і змішувачі можна за допомогою оцту. Нанесіть його, залиште на 10-20 хвилин, добре змийте.

Хромовані поверхні чистяться за допомогою звичайного лимона. Розріжте фрукт, проведіть їм по об'єкту, відполіруйте.

Позбутися від цвілі і вапняного нальоту допоможе сода. Обробіть поверхню і залиште на півгодини. Після потріть губкою і обробіть перекисом водню.

Завдяки численним роликам на Youtube ми дізналися ще один лайфках по боротьбі з вапняним нальотом та іржею. Секрет простий – обробіть поверхню кока-колою. Всього півгодини очікування – і суміш можна змивати теплою водою. Результат вас приємно здивує.

Керамічну плитку на підлозі і стінах, до яких примикає маленька душова кабіна без порога, легко відмити сумішшю луги з кислотою. Для цього змішуємо один літр води, 120 грамів лимонної кислоти і 80 грамів харчової соди. Наносимо розчин на поверхню за допомогою тканини або пульверизатора, ненадовго залишаємо, після змиваємо теплою водою і протираємо насухо. Для очищення плитки підійдуть будь-які інші засоби для чищення, які ви зазвичай використовуєте для ванни. Головне – добре обробити шви. У них люблять накопичуватися бактерії і грибок.

Розбираючи поетапно питання, скільки коштують душові кабінки, розумієш, що на вартість добре впливають аксесуари. Один з них – насадка для душа – також потребує регулярного догляду. Засмітившись, вона може не пропускати воду, та й виглядати буде не дуже привабливо. Отвори розпилювача можна акуратно прочистити зубочистками або зубною щіткою. Саму головку душа легко «приведе до тями» побутова хімія від вапняного нальоту. Ідеально, якщо у вас вийде відкрутити кришку насадки для душа. Щоб привести її в божеський вид, досить замочити на 20 хвилин в миючому засобі або слабкому розчині оцту.

Дотримуйтесь цих рекомендацій і не сумнівайтеся: ваша сантехніка сяятиме!

 

Відео - Відкрита або закрита. Як вибрати душову кабіну?

Відео - Відкрита або закрита. Як вибрати душову кабіну?
Коментарі
Всього коментарів: 0
  • Спочатку нові
  • Спочатку старі
написати відгук