Каталог

Ua

Поради

Обираємо керамічну плитку

26 Червня 2018
9618
Обираємо керамічну плитку

Якщо ви думаєте, яку плитку вибрати для ванної кімнати, купуєте модні журнали з дизайну і втомилися від походів по будівельних магазинах, ця стаття для вас. Серед різноманіття кольорів, фактур, розмірів і стилів можна загубитися. Як вибрати керамічну плитку? Скоротити болісні пошуки допоможуть наші базові поради.

Керамічна плитка багато в чому полегшує наше повсякденне життя, зокрема, процес збирання. Саме тому, практичність – головна складова популярності цього оздоблювального матеріалу.

Скільки брати?

Розрахувати оптимальну кількість плитки для ванної кімнати допоможе електронний калькулятор. Його легко можна знайти просто в інтернеті. «Розумний» онлайн-помічник враховує не тільки довжину/висоту ваших стін і площі кімнати, але навіть розмір вікон, дверей і ванної. Ще один нюанс: до кількості обраної плитки додайте 5-7%, щоб застрахуватися від випадкових пошкоджень матеріалу під час роботи.

Плитка для ванної кімнати

Вибрати й купити керамічну плитку для ванної кімнати – на перший погляд, завдання не з легких. Але кілька порад допоможуть вам з вибором.

Плитка для підлоги

Плитка для підлоги ванної кімнати може бути, якою завгодно. Головна умова – вона не повинна ковзати. Адже ванна кімната – приміщення з підвищеною вологістю, а стіни, підлога і різні поверхні тут постійно контактують з водою. Для цього зупиніться на плитці з низьким водопоглинанням (від 3 до 10%), а також з матовою поверхнею, бажано рельєфною. Ще один момент – стійкість до хімічних речовин, наприклад, косметики. Тому для ванної потрібно вибирати плитку з мінімальною пористістю і стійкістю до агресивних середовищ. Зверніть увагу і на клас стирання: він повинен бути не менше 2-х.

Настінна плитка

У місцях максимального контакту стіни з водою, де слабким місцем вважаються міжплиточні шви, найкраще вибрати глазуровану керамічну плитку товщиною 6-9 мм. Важливо не укладати настінну плитку на підлогу, навіть якщо вам дуже-дуже хочеться. Адже її красивий малюнок може швидко втратити свої початкові відтінки.

Плитка для кухні

Кухня – ще одна зона з підвищеною вологістю. До того ж, тут є небезпека контакту з жиром і органічними кислотами. Найскладніші місця – кухонний фартух або стільниці – краще оформляти плиткою з підвищеною стійкістю до абразивних речовин. Для кухонних стін гарно підійде водостійка кахельна плитка з щільною структурою і підвищеною хімічною стійкістю. Плитка на підлогу для кухні також повинна мати низьке водопоглинання і клас стирання не менше 3-х.

Плитка для передпокою

Передпокій – місце з найбільшою прохідністю в будинку. Тому в передпокій підійде керамограніт або керамічна плитка, яка витримає інтенсивне навантаження. А це плитка з 3-4 класом стирання. Для легкого очищення від бруду вибирайте плитку, стійку до побутової хімії.

Розмір

Чим менше кімната, тим менше плитка. Для маленької ванної кімнати добре підійде плитка середніх форматів, а ось для великої можна грати «по-крупному». Обумовлено це візуальним сприйняттям. Велика плитка в маленькій ванній ще більше звузить і стисне простір, створюючи відчуття тісноти. До того ж, 15 середніх плиточок дадуть вам більше вдалих можливостей розмістити декоративні елементи, ніж п'ять величезних.

Дизайн

Тут головних героїв декілька. У тренді – незвичайні формати і імітації. Ромби, шестикутник, квадрати ... з різними кольорами і фактурами – поєднуйте, як заманеться. Серед основних хітів: цегляна кладка, вінтажні візерунки, імітація зістаренного дерева, натурального каменю. Дизайнери так захоплюються грою в імітації, що сьогодні в кераміці втілюють все: від текстилю до поверхні бетону.

Колір

Можна віддати перевагу м'яким спокійним відтінкам, а можна грати на контрастах. Якщо у вас нейтральних відтінків стіни, експериментуйте з підлогою. Зараз взагалі модно віддавати перевагу вінтажній підлоговій плитці з різноманітними візерунками. Теплі тони створюють відчуття комфорту, а холодні додадуть простору. Насичені кольори роблять приміщення глибше, а от надто контрастні відтінки при неправильному висвітленні можуть його зменшити. Щоб уникнути помилок, простіше використовувати плитку однієї колекції, де виробники вже запропонували вам готові рішення для вашої ванної кімнати.

Догляд за керамічною плиткою

Для систематичного очищення плитки досить протерти її вологою ганчіркою. Не варто застосовувати агресивні засоби на кислотній основі для глянцевої керамічної плитки. Також не використовуйте для очищення глянцевих поверхонь металеві щітки, адже на них добре видно відколи й подряпини.

Важливо пам'ятати, що агресивні засоби шкодять і швам між плиткою, що затерті сумішами на цементній основі. Хорошу стійкість до хімічних впливів мають шви, затерті епоксидними матеріалами (герметиками).

Для неглазурованої плитки (керамограніт, клінкер) експерти радять використовувати спеціальну рідину, що захищає підлогу від виникнення плям на поверхні і швах.

Технічні характеристики, на які варто звернути увагу при виборі плитки

1. Твердість (стійкість до механічних впливів – ударів, падіння важких предметів і т.п.);

2. Стійкість до стирання (від цього залежить, як довго плитка збереже зовнішній вигляд);

3. Хімічна стійкість (реакція на воду і миючі засоби).

4. Точність лінійних розмірів (відсутність або наявність дефектів в геометрії плитки).

5. Огнеупорность і морозостійкість.

6. Стійкість до ковзання.

Коментарі
Всього коментарів: 0
  • Спочатку нові
  • Спочатку старі
написати відгук