Каталог

Ua

Поради

Обираємо ванну: на що звернути увагу?

19 Квітня 2019
3783
Фото - Вибираємо ванну: на що звернути увагу?

Королева будь-якої ванної кімнати – сама ванна. Обрати її часом буває складніше, ніж зробити ремонт. Розгубилися від неймовірної кількості пропозицій? Ми підкажемо, на що звернути увагу, щоб ви могли тішитися з покупки роками.

Як обрати ванну

Купити ванну – завдання не з легких. Правильний вибір залежить не тільки від ваших уподобань, а й багатьох інших факторів. Врахувати потрібно все: майбутнє розташування сантехніки, просторість приміщення, зріст, вагу і фізичні обмеження тих, хто ванну буде приймати, а також поверх, на якому розташована ваша квартира.

Відправляючись по магазинах у Києві, візьміть до уваги кілька моментів.

  • Довжину та ширину ванни обирайте, спираючись виключно на габарити своїх домочадців. Для людини середнього зросту і статури оптимальною буде чаша шириною 70-80 см і довжиною 150-180 см.
  • До глибини чаші одна вимога – вода повинна повністю покривати людину, що в ній лежить. Стандартний варіант – 50-60 см.
  • Висота ванни по бортику зазвичай не перевищує 65-70 см. Однак якщо в будинку є маленькі діти або літні люди, залазити в чашу їм буде важко. В такому випадку розгляньте нижчі варіанти.

Що пропонують?

Ринок сантехніки сьогодні настільки переповнений ваннами, що здатний задовольнити будь-який попит. Завжди можна купити ванну в інтернет-магазині – це доступно, вигідно і не потребує виснажливих пересувань по місту. Розглянемо, які види ванн нам пропонують.

Чавунні ванни

1. Чавунні ванни – перевірений варіант, знайомий кожному з нас з часів радянського минулого. Найголовніший плюс такого виробу – довговічність. При правильному використанні сантехніка прослужить десятиліттями, а емаль збереже презентабельний вигляд. Чавунна ванна прекрасно тримає температуру, не шумить при наборі води і не вимагає спеціального догляду. Але є і мінуси. По-перше, конструкція дуже важка – її вага може досягати 150 кілограм. Якщо ви живете на верхньому поверсі, транспортування сантехніки буде великою проблемою. Ще один недолік – стандартна форма. Круглих, кутових, трикутних чавунних ванн не існує – тільки прямокутні та овальні. І ще один нюанс – будьте обережні з емаллю. Якщо у ванну впаде щось важке і вона пошкодиться, виправити ситуацію буде дуже складно. Реставрація в таких випадках часто не дає результату. Де купити чавунну ванну? У магазині, якому довіряєте.

Акрилові ванни

2. Акрилові ванни – найпопулярніші. Різноманіття форм, кольорів і додаткових функцій, легкість, теплоємність, широкий ціновий діапазон – все це дає на них попит. Втім, і акрилова ванна не ідеальна. Її потрібно чистити делікатними миючими засобами, уникаючи абразивів. Акрил легко пошкодити, хоча подряпини з нього видаляються наждачним папером. Вибирати таку ванну потрібно уважно. Пам'ятайте: чим більше шарів армування (зміцнення), тим більше прослужить сантехніка. Якісним повинен бути і сам акрил. В іншому випадку він буде «грати» під вагою води і людини, а стінки ванни деформуються.

3. Сталеві ванни за своїми властивостями схожі на чавунні. Плюси такої сантехніки: невелика вага, доступність, зносостійка емаль, величезний вибір форм і додаткових елементів – підголівників, вигинів, поличок. Є, звичайно, і мінуси. Серед них: жахливий шум при наборі води, нездатність утримувати температуру, деформація під великою вагою.

Пластикові ванни

4. Пластикові ванни – дешеві аналоги акрилових. Вони виготовляються з пластика, який зміцнюють скловолокном і покривають тонким шаром акрилу. Плюси такої покупки – в дешевизні та різноманітності форм. Якщо ви не часто приймаєте ванну або купуєте її, наприклад, для літнього будиночка, цей варіант для вас буде оптимальним. Мінус – його недовговічність.

Мармурові ванни

5. Мармурові ванни – дорогі і вражаючі своїм зовнішнім виглядом. Вони міцні, чудово тримають температуру, стримують вібрацію при гідромасажі, утримують шум, стійкі до впливу хімічних речовин. Про зовнішній вигляд і говорити нічого – він прекрасно підійде до вишуканих інтер'єрів. Мінус ванни з литого мармуру – вона важка, боїться ударів, вимагає попередньої обробки і постійного догляду, гамма кольорів виробів мізерна. І дозволити собі такий товар можуть не всі – ціна кусається.

Ванни зі штучного каменю

6. Ванни зі штучного каменю вражають різноманітністю форм і кольорів. Виготовляють їх з полімерного бетону з додаванням кварцового піску або крихти, смол, каталізатора. Переваги такої ванни – презентабельний зовнішній вигляд, міцність, стійкість до навантажень, безпечність, простий догляд. Мінуси теж є – велика вага конструкції, висока вартість, схильність до різного роду плям. Реставрувати таку ванну в разі відколів або інших дефектів дорого.

7. Полістиролові ванни – ще одні дешеві аналоги акрилових «колег». Їх безперечні плюси – демократична ціна, безліч форм, стійкість до зовнішніх впливів, легкість обробки. З мінусів – низька міцність, як у пластика, і здатність жовтіти з часом.

Яку з усіх наведених вище ванн обрати, вирішувати вам. Зважте всі «за і проти» і обов'язково перевірте цілісність емалі (для чавуну) і товщину виробу (якісний акрил – не менше 5 мм). Все ідеально? Бажаємо вдалої покупки!

Відео - Гід по ванн. Як вибрати свою ідеальну ванну?
Коментарі
Всього коментарів: 0
  • Спочатку нові
  • Спочатку старі
написати відгук