Каталог

Ua

Довідник стилів

Стиль мінімалізм

21 Серпня 2018
5145
Стиль мінімалізм

Вчені стверджують, що захаращеність житлового простору підвищує рівень стресу і знижує імунітет. Не хочете зіткнутися з частими застудами та проблемами зі сном? Оформіть житло в стилі мінімалізм.

Коли виник

Мінімалізм як стиль зародився в 50-х роках минулого століття. А протягом наступних двадцяти років напрямок активно розвивався. Основи мінімалістичного дизайну взяті з японської культури. Однак, на відміну від аскетичних японських інтер'єрів, європейські будинки і квартири в дусі мінімалізму виглядають набагато функціональнішими.

Особливості стилю

  • Мінімальна кількість меблів і аксесуарів
  • Простір, розділений на зони
  • Світла колірна гамма
  • Використання необроблених матеріалів з грубою текстурою (цегла, штукатурка)
  • Велика кількість світла (як денного, так і штучного)
  • Геометричні форми

Матеріали для оздоблення стін, підлоги і стелі

Для стін характерно однотонне колірне рішення: білий, сірий, бежевий. Щоб зонувати приміщення, використовуйте штукатурку або шпалери контрастних відтінків. Що стосується матеріалів для оформлення, доречні шпалери (як звичайні, так і під фарбування), фактурна штукатурка, плитка.

Підлогове покриття повинне бути практичним. Тому надайте перевагу дереву або плитці. Що стосується обробки стель, допускається установка натяжних або багаторівневих стель.

Меблі в стилі мінімалізм

Класичні форми, сучасний дизайн, універсальність - основні характеристики мінімалістичних меблів. У таких приміщеннях немає місця масивним предметами і настінним полкам. Замість цього купіть просторий диван і крісла з однотонною оббивкою, ліжко з високою спинкою, складні стіл і стільці.

Освітлення, текстиль і декор

Приміщення в дусі мінімалізму має на увазі наявність великих вікон. Портьєри тут недоречні, зате актуальні жалюзі або ролети. З освітлювальних приладів надайте перевагу невеликим акуратним люстрам і бра, а також прихованому стельовому підсвічуванню.

Якщо ви любитель текстилю, мінімалізм вам не підійде. Такий дизайн інтер'єру не сприймає великої кількості текстильних виробів. Винятком є ​​яскраві декоративні подушки.

Декору має бути по мінімуму. Ефектно виглядають чорно-білі картини, акуратні вази, композиції з бамбуком і оригінальні скульптури. При оформленні приміщення важливо дотримуватися симетричності. Так елементи не будуть вибиватися із загального стилю.

Стиль мінімалізм в інтер'єрі 

Вітальня. Прості меблі геометричних форм, невеликий журнальний столик зі скла, приховане стельове освітлення, вбудована тумба з телевізором – типовий набір для вітальні в стилі мінімалізм. 

Спальня. У цій кімнаті все повинно викликати бажання поспати. Радимо обмежитися ліжком з простим узголів’ям, тумбочками та вбудованою шафою. При цьому стіни, підлога і стеля повинні бути спокійних кольорів, а елементи декору і зовсім необов'язкові. 

Кухня. Кухня в стилі мінімалізм припускає наявність бару замість масивного обіднього гарнітура. В інтер'єрі приміщення повинні переважати строгість, симетрія, а також гладкі, глянцеві поверхні.

Ванна кімната. У класичному дизайні мінімалістичної ванної кімнати використовується поєднання білого кольору з відтінками сірого або чорного. Сантехніка повинна мати строгі лінії. Якщо площа ванни невелика, радимо встановити душову кабіну.

Вам може бути цікаво
Коментарі
Всього коментарів: 0
  • Спочатку нові
  • Спочатку старі
написати відгук